Před branami celorepublikového Finále Jr. NBA

Před branami celorepublikového Finále Jr. NBA

Až před branami celorepublikového finále skončilo působení žáků ZŠ Švermova v letošním Jr. NBA, ve kterém hráli v dresech Chicago Bulls. Z divizních turnajů postoupili do finále východní konference (Morava, Východní Čechy, Vysočina) a zde ukončil jejich pouť tým Boston Celtics (ZŠ Komenského Nymburk). Kluci a holky tak byli jedno vítězství od celorepublikového finále v Praze. I tak, po slzavém loučení s letošní Junior NBA, můžou kluci a holky chodit hrdě s hlavou nahoře. Skvěle reprezentovali svoji základní školu a náš klub naši školu při všech turnajích a utkáních a celkově obsadili 5.-6. místo, mezi všemi ZŠ v republice!!!! Bude zajímavé sledovat, jak se bude dařit našemu přemožiteli - týmu z Nymburka, protože jeho šance na celkové vítězství jsou velké.

Za tým Chicago Bulls / ZŠ Švermova nastoupili tito kluci a holky (v závorce je uveden tým ve kterém trénují): Špačková Mia (U12), Veselá Kateřina (U12),  Fňukalová Sofie (U12),  Polívka Otto (přípravka BK), Cuplová Adéla (kroužek ZŠ), Filipenský Petr (U12),  Haller Dominik (U12), Kreutzer Jakub (kroužek ZŠ), Cik Marek (U12),  Rosecký Matěj – kapitán (U12),  Krejčí Jiří (U12),  Němcová Markéta (U12), Sláma David (U12),  Blažíček Adam (U12),  Socha Šimon (kroužek ZŠ) 

Chicago Bulls (ZŠ Švermova)   vs.    Brooklyn Nets (ZŠ Hradec Králové)
34   :   27     (18 :  10)

V prvním utkání dne nám již tradičně trvalo, než jsme se rozběhli a rozkoukali. Po první prohrané čtvrtině jsme ale převzali iniciativu a v dalším průběhu utkání jsme byli lepším týmem. Druhá pětka vedené Adamem Blažíčkem nás v průběhu 2. čtvrtiny dostala do vedení a to jsme už nepustili. Velmi dobře se pak předvedl David Sláma, který v průběhu 3. čtvrtiny perfektně ubránil nejlepšího hráče soupeře a soupeř tak ztratil víru na obrat. Vítězství znamenalo postup do semifinálového utkání o postup.  

Chicago Bulls (ZŠ Švermova)  vs.  Boston Celtics (ZŠ Komenského Nymburk)
21    :    51     ( 19 : 29) 

Věděli jsme, že soupeř má v sestavě několik opravdu šikovných hráčů a toto nás hodně svázalo v úvodu utkání. Až přehnaný respekt, nedostatečný důraz v obraně umožnil soupeři rychle vybudovat vedení o více jak 10 bodů, které mu dodalo klid. Přestože jsme pak hru vyrovnali a v druhé čtvrtině naši ztrátu i trochu snížili, nenašli jsme způsob jak soupeře přehrát a utkání otočit v náš prospěch. I tak jsme se nevzdávali a hráli statečně až do konce.

Přestože jsme nedosáhli na vysněné celorepublikové finále v Praze, opouštíme letošní Jr. NBA se vztyčenou hlavou. V konkurenci 80 týmů v kvalifikace a následně 32 týmů v divizních turnajích jsme vybojovali 5. -6. místo. To je výborný výsledek a skvělá prezentace školy, basketbalového klubu i města Žďáru. Každý kdo letos nastoupil za tým Chicago Bulls, ukázal kus basketbalového srdce a basketbalových dovedností. 

Více o celém projektu Jr. NBA můžete číst a prohlížet na jrnbaleague.cz 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.