Praha - Nadregionální turnaj ČBF U12

Poslední soutěžní prověrku před blížícími se Národními finále mají za sebou minižáci. V Praze se při nedělním nadregionálním turnaji poměřili s týmy Sokola Kbely a BK Sokolov. Zatímco první utkání jsme měli od prvních minut pevně v našich rukách. To druhé byla bitva od prvních minut až do posledních sekund. A byla to další parádní konfrontace se silným soupeřem a současně také s vlastní psychikou.

Skvělý vstup do utkání a první čtvrtina bez obdrženého bodu. Co k tomu dodat? První pětka trhala soupeře na kousky celých 8 minut. Obdobně tomu bylo i v druhé čtvrtině. Rychlé protiútoky, vesměs velmi pozorná obrana, bojovnost, rychlost. Na hřišti jsme dominovali s 15ti hráči v rotaci. Bez ohledu na kvality soupeře to bylo povedené utkání po stránce přístupu, soustředění atd.

TJ Sokol Kbely  vs.   Vlčata Žďár
24   :    88    (0:31, 4:55, 14:75)

V druhém utkání nás čekal výrazně kvalitnější soupeř v jehož středu navíc hrál v tomto věku velmi zkušený a šikovný Matěj Šnobl. Celkově vysoké skóre utkání ukazuje na rychlou a přímočarou hru, kterou oba týmy na hřišti předváděli. První čtvrtinu zvládli kluci ze Žďáru lépe a vybudovali si až 10ti bodové vedení. Přeci jen byla naše první pětka vyrovnanější a nebezpečí pro koš soupeře znamenali všichni naši hráči. Naše vedení se ale rozplynulo během několika málo okamžiků druhé čtvrtiny. Než se kluci na hřišti rozkoukali bylo po několika přímočarých průnicích Matěje Šnobla vyrovnáno. Přestože se ve snahách o jeho zpomalení střídali 3-4 obránci výsledek jejich snažení bylo velmi podobné – opakované průniky pod koš a koše za košem. Mladí vlci ale dokázali reagovat a různými způsoby nacházeli cestu k zakončení na útočné polovině. Při hře „koš za koš“ byl průběh utkání po dvou čtvrtinách vyrovnaný.

Poločas nám nabídl možnost se na chvíli zastavit a ujasnit si důležité věci do druhé půle. Drobné úpravy ve složení pětek pro 3. a 4. čtvrtinu sice nepřinesli ovoce hned, ale pomohly nám zvednout hlavy a bojovat o vítězství. Ve 3. čtvrtině jsme i díky výrazněji týmovější hře postupně bodovou ztrátu překlopili do několika bodového vedení. To mohlo být i vyšší, kdyby byli kluci ještě trošku „drzejší“ směrem ke koši. I tak nervozita 2. čtvrtiny byla pryč a zase jsme hráli basket a bojovali.

Poslední čtvrtiny byla skvělou bitvou a atmosférou nás přiblížila NF, které nás čeká. Osobní minisouboj mezi Jirkou Krejčím a Matějem Šnoblem byl fakticky vyrovnaný. Jirkovi se dařilo většinu času Matěj ubránit a v útoku se mohl spolehnout na výraznější spolupráci se svými spoluhráči. Škoda několik dobrý příležitostí, které se klukům nepodařilo dotáhnout do úspěšného zakončení. Vyrovnanou koncovku nakonec překlopil na stranu svého týmu ze Sokolova, nejlepší hráč utkání. Za posledních 5 minut zaznamenal všechny body svého týmů, celkově pak 51 bodů a se svým týmem se mohl radovat z těsného a vybojovaného vítězství.

Vlčata Žďár     vs.  BK Sokolov
79    :     84    (23:14, 42:43, 60:57)

Pro všechny z nás to byla nepříjemná porážka. Přesto se můžeme bavit i o pozitivech. Naše hra měla energii a rychlost i v rotaci 15ti hráčů, což  je to vždy pozitivum. Byly jsme konfrontování s opravdu výjimečným hráčem. Po úvodní překvapení (až šoku) jsme se dokázali oklepat, adaptovat a hrát o vítězství až do samotného závěru. Spoustu hráčů si také uvědomilo, že nemohou pouze spoléhat na naše lídry, ale že musí přispět svým dílem, umem a snahou. Ne vždy se to povedlo, ale snaha a odvaha tam byla a ty se v těchto situacích více než cení. Skvělé utkání, skvělé zkušenosti, skvělá prověrka naší hry a psychické odolnosti.