Povzbudivé vítězství žďárských vlčat – minižákyně U12

Povzbudivé vítězství žďárských vlčat – minižákyně U12

Konečně už i mladší vlčata se také dočkala svých prvních dvou utkání na domácí palubovce, kde o víkendu přivítala družstva BK Žabiny Brno a TJ Spartak Uherský Brod. Přestože, do utkání nastupovala pouze v 11-ti hráčkách, poprala se s tím statečně a mohla se tak radovat alespoň z jednoho vítězství.

BK Vlčata Žďár  - BK Žabiny Brno   23 : 55 (3:11; 12:25; 19:41)
Body: Plevová 7, Vince, Siváková, Němcová  po 4, Tlustošová, Jarošová po 2, Zedníčková, Filippi, Veselá, Sáblíková, Fňukalová

V úvodu prvního utkání byla vlčata dost nejistá, nedůrazná v obraně. Chybělo nasazení a bojovnost. Pomalý pohyb po hřišti byl znát jak v obraně, tak v útoku, do nájezdu na koš se odhodlala jediná hráčka, to je málo. Postupně se vlčata začala více prosazovat pod soupeřovým košem, i když ne tak úspěšně jako hosté. Žabiny naopak dokázály těžit z našich chyb a proměňovat rychlé protiútoky. Přestože vlčata domácí utkání prohrála, zaslouží si pochvalu. Odehrát zápas bez vystřídání není jednoduché, navíc bez zkušenějších spoluhráček. Vlčata se s tím popasovala,  nesklopila hlavu a hrála do poslední vteřiny zápasu, jak nejlépe mohla.

BK Vlčata Žďár – TJ SPARTAK Uherský Brod   73 : 35 (14:11; 39:15; 55:22)
Body: Plevová 19, Siváková 12, Tlustošová, Vince po 10, Jarošová 8, Filippi 6, Sáblíková, Němcová po 4, Zedníčková, Fňukalová, Veselá

Do druhého zápasu nastoupila vlčata s mnohem větším sebevědomím, možná i díky prvnímu vstřelenému koši hned z úvodního rozskoku. Děvčata po celý zápas velice dobře bránila soupeře už při vyhazování a ze získaných míčů postupně navyšovala svůj náskok. Druhou čtvrtinu vzala do svých rukou Plíva, která svojí 16-ti bodovou šnůrou a skvělýmy pasy na své volné spoluhráčky, získala náskok pro domácí tým. Po celý zápas byla vlčata velmi aktivní a postupně navyšovala své vedení. Velmi nás těší, že se do hry aktivně zapojily nejen hráčky z lavičky, ale i mladší děvčata, která potřebují získat sebedůvěru a jistotu na palubovce. Děvčata, jen tak dál!

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.