Povedený hrací víkend pro mladší žáky

V lize mladších žáků se Vlci díky dvěma domácím výhrám posunuli na průběžné druhé místo a po první polovině odehraných utkání tak ze skupiny D pokukují po případném postupu mezi 16 nejúspěšnějších týmů dané kategorie. Cesta to bude ještě značně trnitá a složitá a pouze kvalitní příprava a soustředění se na každý trénink a každý zápas by mohla tuhle partu mladých Vlků po odehrání základních skupin posunout do soubojů s domácí elitou. To pro nás sice nebylo a není nastaveným cílem pro stávající sezónu, ale i tak by to pro nás všechny mohla být obrovská zkušenost a motivace do další práce.

Po sobotní výhře proti baskeťákům z Benešova čekal na Vlky šikovný tým Akademie Radotín U14, který se v dosavadním průběhu žákovské ligy prezentoval naprosto shodnými výsledky a nestačil pouze na neporažené Pardubice. Utkání tak bylo přímým soubojem o průběžnou druhou příčku a tomu odpovídala i kvalita zápasu. Po rozpačitém úvodu jsme se za nerozhodného stavu až v závěru první čtvrtiny zvýšenou agresivitou v obraně dokázali výsledkově trhnout a šňůrou 16 bodů v řadě odskočit. To nám značně dodalo na odvaze, zvýšené tempo na obranné polovině jsme dokázali udržet i v druhé části a náskok navýšit. Bylo ale zjevné, že pod dirigentskou taktovkou hostujícího trenéra kluci z Radotína ve druhé půli zbraně rozhodně nesloží a až do konce budou bojovat a co nejlepší výsledek. A to Vlkům předvedli hned ve třetí části, ve které byli na hřišti lepším týmem. Vlci si ale nadějně rozehraný zápas nenechali ukrást, v závěru utkání se vrátili ke hře a nasazení z druhé poloviny prvního poločasu a utkání dotáhli do vítězného konce.

Těžké utkání proti velmi kvalitnímu soupeři tak Vlci zvládli výborně. Sám jsem moc zvědavý a těším se na vzájemnou odvetu obou týmů na hřišti v Radotíně, která bude určitě bitvou o každý metr hřiště a ozdobou závěrečných bojů ve skupině. Sympatie trenéru hostů Peřinkovi a jeho snaze dostat do hry a dopřát herní minuty všem hráčům na soupisce, která se mu určitě zanedlouho v rozvoji svých hráčů a celého týmu jako bumerang vrátí. Palec nahoru!

BK Vlci Žďár -  BC Benešov       128:23   (31:4,63:12,101:20)
Body: Socha 24, Polívka 17, Krejča 16, Krejčí 14, Kašpar 13, Růžička 10, Kreutzer, Pešák po 8, Cik 7, Ganzwohl 6, Šrámek 5
Fauly: 13:8
Trestné hody: 10/4-14/4
Trojky: 4:0

BK Vlci Žďár -  BA Radotín       104:70   (32:16,61:35,77:60)
Body: Socha 41, Krejčí 24, Kašpar 12, Polívka 10, Ganzwohl 9, Růžička 3, Cik, Krejča po 2, Šrámek 1, Pešák, Kreutzer
Fauly: 27:23
Trestné hody: 31/14-36/18
Trojky: 6:0            

Kluky opět moc chválím, všichni ve hře a všichni se snahou se na hřišti nějak projevit!

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek