Povedený domácí turnaj pro U13

Povedený domácí turnaj pro U13

Starší žáci v posledním turnaji letošního roku přivítali na své palubovce družstva Renocar Podolí a BK Skokani B. Soupiska vlčat se stále musí obejít bez zraněných opor Ady, Honzy a Peťi, Maty s Domčou(druhé utkání) navíc dostali volno kvůli nedělní dohrávce za U14 a tak hlavní slovo na hřišti měli kluci z mladších žáků U12, kteří se své role proti starším a vyšším soupeřům znovu zhostili na výbornou a svými výkony nás opět velmi mile překvapili.

Do utkání proti Podolí vlčata doslova vlétla, několika rychlými brejky zaskočila obranu hostů a do svých žil si proti vyššímu a zkušenějšímu soupeři vlila zdravou sebedůvěru, která je doprovázela i v dalším průběhu zápasu. V tom vlčata srdnatě odolávala tlaku podolské ofenzivy, která ve druhé a třetí čtvrtině dotahovala ztrátu. Do závěrečné hry sice vlčata vstupovala již s mankem 2 bodů, které dokonce v 28.minutě narostlo až na rozdíl 7bodů, v tento moment se ale sebevědomá vlčata nepoložila a utkání nevzdala. Naopak začala o to více bojovat, doslova se do podolských zahryzla, mohutně dotahovala a v koncovce utkání strhla vedení na svoji stranu. Závěrečná úspěšná tříbodová střela z rukou Šimona dovršila překvapivý obrat, který si vlčata po konečném klaksonu hlasitě užila a připsala si zaslouženou výhru, s kterou, a to se musím přiznat, jsem příliš nepočítal! Oou, kluci, no to jsem tedy zíral!

Tabulkově slabší soupeř Skokani B (v realu domluveni Skokani A), čekal na vlčata ve druhém utkání. Po jednoznačné a překvapivé výhře skokanů proti podolským bylo zřejmé, že nás nečeká nic snadného. V úvodní čtvrtině jsme ještě dokázali s dravými a rychlejšími skokany držet krok, postupem času jsme ale začali ztrácet a vedení hostů se neustále navyšovalo. S ohledem na průběžný rozdíl ve skóre vlčata pokračovala v sympatickém a nebojácném výkonu, v obraně skokanům neustupovala a častými výpady se snažila proplétat soupeřovou obranou. V závěrečné čtvrtině dokázala vlčata dokonce poměrem 18:12 zvítězit a přesvědčila všechny přihlížející, že i přes nepříznivý výsledek bojuje až do konce.

Přes první letošní porážku vlčatům za předvedenou hru plnou nasazení a odhodlání bojovat až do konce moc děkujeme a všechny hráče moc chválíme. Poslední turnaj letošní roku jsme si hodně užili a budeme se těšit na další v novém roce 2022. Všem příznivcům i soupeřům žďárského basketbalu přejeme krásné Vánoce, šťastný Nový rok a budeme se těšit!

BK Vlčata Žďár  -  Renocar Podolí   64:57 (18:8,37:32,47:49)
Body: Krejčí 16, Haller, Polívka po 12, Socha 11, Růžička 7, Cik 4, Kašpar 2, Osmík, Popela, Pešák, Šrámek, Kreutzer, Skala, Novotný, Pekáč. Fauly: 14:19. Trestné hody: 19/13-16/7. Trojky: 1:0.

BK Vlčata Žďár  -  BK Skokani B    34:60 (6:11,12:32,16:48)
Body: Polívka 9, Kašpar 8, Krejčí 7, Socha 4, Růžička, Cik, Pešák po 2, Osmík, Popela, Šrámek, Kreutzer, Novotný, Pekáč. Fauly: 14:12. Trestné hody: 15/5-14/7. Trojky: 0:0.                        

Trenéři: Rosecký, Lacina

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.