Postupové drama pro kluky z U11

Druhý kvalifikační turnaj o národní finále v minibasketbalu mají za sebou kluci z týmu U11. Podruhé během 14 dní se utkali s brněnskými týmy Skokanů a Tygrů. Podruhé také vybojovali dvě vítězství a podruhé to bylo s Tygry opravdové drama od začátku až do konce.

V první utkání jsem nastoupili proti Skokanům a utkání mělo od začátku do konce vcelku jednoznačný průběh. V obraně si kluci dokázali pohlídat nejnebezpečnější hráče soupeře a v útoku jsme přeci jen v porovnání se Skokany měli více nebezpečných hráčů, kteří dokázali útočit na koš.

Skokani Brno A   vs.      Vlčata Žďár
29   :   76   ( 13:46)

Druhé utkání mělo úplně jiný náboj. I v týmu Tygrů je spoustu šikovných kluků, a tak si to na palubovce rozdávali vždy dvě velmi vyrovnané pětice hráčů. V průběhu první čtvrtiny se skóre přelévalo tam a zpět. Dva koše v jejím závěru znamenali jednobodové vedení pro nás. I druhá čtvrtina byla vyrovnaná, ale především díky větší přímočarosti v protiútoku a směrem do koše jsme v poločase vedli o 10 bodů.

Tygři ale nesklopili hlavy a v průběhu 3. čtvrtiny bod po bodu snižovali naše vedení. Ve 3. čtvrtině nás svojí hrou jako správný lídr a kapitán držel především Otík, ale i další hráči přispěli nemalou měrou k tomu abychom byli po třetí čtvrtině blíž k vítězství. I přes to, že jsem některé opakující se chyby v obraně dokázali s vypětím všech sil a se spoustu bojovnosti napravovat, byli Tygři stále na dostřel a 4 minuty před koncem se dokonce dostali do vedení. V tomto těžkém okamžiku ale kluci ukázali svoji sílu a sílu celého týmu. I s podporou lavičky jsem se dokázali otřepat, soupeřům jsme dovolili už jen jeden koš vedení jsem si vybojovali nazpět. Po velkém dramatu tak slavíme vítězství. To, jak jsem se dokázali v těžké chvíli semknout a znovu zabojovat je pak velká zkušenost do dalších podobně těžkých utkání.

Tygři Brno     vs.     Vlčata Žďár
59    :     64    (25:35)

Kluci určitě zaslouží velkou pochvalu za to jak obě utkání odehráli, jak se podporovali a jaké předvedli výkony. Po druhém turnaji je pak také jasné, že si kluci vybojovali právo startu na národním finále, které se uskuteční 29.4.-2.5. v Brandýse nad Labem.