Poslední utkání Vlků U15 v základní části ŽL

V závěrečném utkání základní části žákovské ligy přivítali Vlci na své palubovce brněnský tým Basket Brno, již jistého postupujícího účastníka do nadstavbové části Extraligy. Po vyrovnaném začátku utkání Vlci nezvládli druhou čtvrtinu, ve které se nedokázali vypořádat s agresivní obranou brněnských, snadno přicházeli o míče a soupeři darovali pohodlný, více jak 30-ti bodový poločasový náskok. Po změně stran se ale Vlci zdravě naštvali, značně přidali v obraně, agresivitou se vyrovnali soupeři a napumpovali do sebe zdravé sebevědomí. Hra obou týmu se tak ve třetí části vyrovnala a s vědomím, že nemáme již co ztratit, jsme do poslední části vlétli jako hladová smečka nahánějící svou kořist. Doslova agresivním tlakem v obraně až na samé hranici pravidel jsme hosty nutili k chybám a mohutně dotahovali. V dramatické koncovce se Vlkům podařilo přiblížit až na dostřel jediné střely, více jsme toho ale bohužel nestihli a v utkání nakonec těsně podlehli.

BK Vlci Žďár  -  Basket Brno 64:68  
(18:19,28:50,41:60)
Body: Krčmář 22, Bílek 12, Havelka 8, Rosecký 7, Dočekal 6, Tůma 5, Vrána, Sláma po 2, Trávníček, Haller, Blažíček, Vilda
Fauly: 20:22
Trestné hody: 23/12-23/10
Trojky: 0:2

I přes prohru musím kluky zejména za hru v druhém poločase pochválit a poděkovat. Konečně jsme se v nasazení a bojovnosti přiblížili stylu hry, kterým se chceme prezentovat a kterého jsou kluci schopni. Dokázali jsme si tak, že se můžeme vyrovnat jakémukoliv soupeři, jen se nám musí chtít, musíme si věřit a na hřišti odevzdat maximum. Uvidíme, jestli se nám po novém roce podaří na tento výkon v pokračující žákovské lize U15 navázat a dosáhnout na lepší výsledky.    

Trenér: T. Rosecký

Autor: T. Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil