Poslední domácí utkání základní části ženy zvládly.

Poslední domácí utkání základní části ženy zvládly.

O víkendu 2. a 3. prosince sehrály žďárské ženy svá poslední domácí utkání základní části II. ligy žen. Na své palubovce přivítaly družstva z Příboru a Bruntálu.

K sobotnímu utkání nastoupily ženy proti družstvu Příbora, na jehož palubovce v úvodu sezony obdržel Žďár jednu ze svých dvou dosavadních proher. Od začátku vyrovnaný zápas nabízel především ve své první polovině hru s mnoha chybami a zbytečnými ztrátami na straně obou družstev. Zatímco Příboru se v první půlce dařilo střelecky, Žďár se poněkud trápil a z dlouhé vzdálenosti nebyl schopen šance proměňovat. Nevýrazný výkon na obou stranách, který postrádal bojovnost a chuť do zápasu se zlomil až v druhé části zápasu. Především v poslední čtvrtině obě družstva začala více „chtít“ a o výhru se rvát. Domácí ženy přidaly v obraně na důrazu a začaly proměňovat jasné střely z krátké i delší vzdálenosti, a nakonec se jim podařilo družstvo Příboru udolat.

BK Žďár nad Sázavou – BK Příbor 79:73 (16:22; 34:36; 54:58)

Body: Holéczyová 26, Stočková 20, Kopicová 12, Kuhnová a Jurášek 7, Havlíková 5, Kalábová 2, Junová.

V neděli Žďár na svém hřišti přivítal soupeřky z Bruntálu, se kterými sehrál v této sezoně již dvě utkání, jedno ligové a jedno pohárové, s bilancí 1 výhra, 1 prohra. Výkon domácích byl od začátku bojovnější než v sobotním zápase, přesto se ženy nevyvarovaly zbytečným chybám v obraně, kde jim hráčky doslova probíhaly za zády a dávaly jednoduché koše. Stejně tak Žďár nedokázal soupeři i přes lepší hru v útoku bodově utéci, především kvůli špatnému doskoku na obranné polovině. Do druhé půle ale domácí nastoupily s velkou chutí, zlepšily obranu, zrychlily hru a hrou přes dlouhé hráčky dokázaly náskok nakonec získat. Drobné vedení už Žďár v poslední čtvrtině nepustil a šňůru domácích utkání zakončil opět vítězně.

BK Žďár nad Sázavou – SK Bruntál 86:75 (22:27; 44:47; 60:63)

Body: Stočková 22; Kopicová 16; Kuhnová 14; Jurášek 13; Holéczyová 12; Junová 5; Havlíková 3; Kalábová 1.

Přestože obě utkání skončila nevelkým bodovým rozdílem, byla pro Žďár hodně důležitá. Po polovině sezony má Žďár na svém kontě stále pouze dvě prohry a drží se na chvostu tabulky. Nyní ale čeká ženy série venkovních zápasů, které budou hodně těžké a náročné. Žďárské ženy přesto věří, že se o každou výhru poperou a potěší příznivce žďárského basketbalu dalšími výhrami.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.