Play-off je minulostí. Muži na Brno neměli

Letošní sezona druholigovým mužům skončila. Ve čtvrtfinále play-off dostali lekci od mazáků z brněnských Černých Polí. „Play-off se nám vůbec nepovedlo. Schválně jsem si vzal na komentář dva dny na rozmyšlenou, abych nemluvil v emocích. A s odstupem musím říct, že sezona byla povedená. Cíl v podobě záchrany jsme splnili s předstihem, s týmem plným juniorů jsme šli do play-off ze sedmé pozice. Během roku se nám vykrystalizovala kostra týmu, na které se dá ve Žďáře ještě dlouho stavět,“ těší trenéra Petra Šilharta.

VLCI ŽĎÁR – ČERNÁ POLE 58:91  (21:26, 32:47, 43:79)

Před zaplněnými Bouchalkami začali Vlci dobře a s favoritem drželi krok. Když na konci 8. minuty trefil Kužel trojku na 21:20, zdálo se, že ofenziva tentokrát nebude Žďáru činit potíže. „V útoku šel míč z ruky, trefovali jsme se z dálky nebo jsme skórovali po vyhození a následné hře jeden na jednoho. Problémy jsme měli v obraně, kde se Černá Pole trpělivě prosazovala díky svým fyzickým parametrům a skvělému čtení hry,“ okomentoval povedený úsek hry trenér Šilhart.

Hostům dělali rychlonozí Vlci potíže, v obraně se proto zatáhli a čekali, jak se bude Žďáru dařit střelecky. Zlom v utkání nastal už ve 13. minutě (26:29), Žďáru odešla střelba a zbytek úvodního čtvrtfinále už jednoznačně patřil Jihomoravanům. „V poločase jsme kluky burcovali, bohužel smršť šesti trojek zkraje druhé půle naše šance odvála. Na všech bylo vidět obrovské zklamání, které se přeneslo z palubovky i na tribunu,“ uvedl Šilhart.

Diváci v závěru poděkovali potleskem hráčům za uplynulou sezonu, obrat v Brně byl v nedohlednu. „Chtěli bychom lidem poděkovat, přišli v hojném počtu, všichni si jejich podpory vážíme a štve nás, že se nám na hřišti nedařilo. V Brně bylo dohromady 10 lidí. Žďárští fanoušci tohle čtvrtfinále na rozdíl od nás jednoznačně vyhráli,“ vyzdvihl domácí publikum hrající asistent trenéra Jiří Bubák. Pro letos čtyřicetiletého střelce šlo o poslední zápas v kariéře.

„Loučení jsem si představoval jinak, ve 4. minutě jsem dostal koňara, nešlo mi to a odvetu jsem hrát nemohl. Podobně na tom byl Kuba Lacina. Ale tak už to bývá a teď je čas přenechat to mladším. Mám obrovskou radost, že jsme ligu letos s přehledem udrželi, což byla zásluha hlavně kluků ročníku 2006. Nevím, jestli si to uvědomují, řeší jiné věci, ale takhle naskočit do chlapů se jen tak nevidí. Většina chytila šanci a těší mě, že se podařilo propojit kabinu. O budoucnost kluků nemám strach a strašně jim v klubu přejeme, aby v květnu postoupili do juniorské extraligy.“

Body: Strážnický 10, Danko 9, Coufal 8, Jaroš 7, Lacina 7, Bubák 6, Jeřábek 4, Kužel 3, Pleva 2, Tomek 2, Ondráček, Topinka. Fauly: 19. Trestné hody: 9/5. Trojky: 5:9. Diváci: 200.

ČERNÁ POLE – VLCI ŽĎÁR 94:38  (24:10, 44:22, 74:30)

Odveta se nesla ve stejném duchu. Domácím vycházelo vše, na co sáhli, hostům nic. „Výsledek vypadá strašně. Měřítko snesl jen Kuba Jaroš. V celé sezoně šlo o naše jednoznačně nejméně povedené utkání. Zejména díky naprosto katastrofální střelbě. Musím před trpělivě hrajícím Brnem smeknout, absolutně jsme na něj neměli,“ pogratuloval kouč Šilhart Černým Polím.

Body: Jaroš 14, Malec 5, Pleva 5, Coufal 4, Danko 4, Tomek 4, Strážnický 2, Kužel, Topinka. Fauly: 21. Trestné hody: 14/6. Trojky: 11:2. Postupují Černá Pole.

Foto: Jiří Uchytil