Ostravský výjezd zvládly ženy napůl

Ženy: 2. liga žen - 2021/22

SBŠ Ostrava B - BK Vlčice Žďár 58:50 (31:19)
Pošvicová Monika 13, Kopicová Lucie 9, Stočková Věra 7, Kuhnová Barbora 6, Gregarová Kateřina 5, Kubíková Natálie 5, Kazdová Tereza 4, Klukanová Kateřina 1, Kalábová Anna.

K šestému a sedmému kolu 2. ligy žen zajížděly žďárské ženy až do Ostravy. V sobotu jsme na palubovku SBŠ Ostravy B dorazily kvůli zácpě na poslední chvíli, což se bohužel okamžitě podepsalo na vývoji první čtvrtiny. Než jsme se nadály, prohrávaly jsme 12:5. Do poločasu náš výkon nebyl o moc lepší. Dostaly jsme tři trojky v krátkém sledu za sebou a rázem protihráčky vedly už o deset bodů.
Tento náskok si Ostrava držela i celý druhý poločas. Naše hra se sice zlepšila - proměňovaly jsme nájezdy i střely z dálky - ale zápas už jsme na naši stranu nezvrátily. Na kdyby se v basketbale nehraje, nicméně kdyby se hrála ještě jedna čtvrtina, mohlo to dopadnout lépe. Na soupeřky ale máme a věříme, že navzdory tomu, že jsme údajně "staré báby", je doma porazíme.

Basket Ostrava - BK Vlčice Žďár 40:91 (26:48)
Kopicová Lucie 20, Kazdová Tereza 16, Pošvicová Monika 14, Kuhnová Barbora 14, Kubíková Natálie 9, Stočková Věra 8, Gregarová Kateřina 7, Klukanová Kateřina 2, Kalábová Anna 1.

Začátek nedělního utkání byl až v poledne a čas na delší regeneraci nám zjevně svědčí. Od úvodního rozskoku jsme se spolehlivě vracely do obrany, získávaly mnoho míčů a velmi dobře bránily, což byl základní kámen našeho úspěchu. Za to zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu! V útoku jsme krásně spolupracovaly a dařila se nám hra pod košem včetně doskoků útočných i obranných. V poločase náš náskok narostl na 22 bodů.
Ve třetí čtvrtině jsme protihráčkám dovolily skórovat pouze jednou jedinkrát a dále navyšovaly rozdíl. Bezradné soupeřky se s námi už ani nevracely. Zvítězily jsme tak doposud nejjasnějším rozdílem a napravily jsme tak hořkost sobotní prohry.

Z Ostravy si odvážíme dobrý pocit, který můžeme zužitkovat hned ve čtvrtek 28.10. v Litomyšli, kde nás čeká 1. kolo Renomia Českého poháru žen. Fanděte nám na dálku!