Opět můžeme trénovat

Opět můžeme trénovat

VLCI JSOU ZPÁTKY V AKCI. Pro všechny vlky a vlčata to sice znamená, že se ještě nějakou chvíli při tréninku nepodívají do klubové haly, ale venkovní sportovní areál u haly je jim už plně k dispozici.  

V návaznosti na usnesení vlády č. 452 z 23.4 dubna 2020 obnovuje náš basketbalový klub trénování jednotlivých týmů v této sezóně. Na základě výkladového stanoviska ČUS ze dne 23. 4. 2020, lze s okamžitou platností využívat venkovní hřiště u klubové haly. Výkonný výbor klubu projednal možnost využívání venkovního sportoviště u haly 2.ZŠ. Na základě výkladového stanoviska k usnesení vlády (viz víše), lze s okamžitou platností využívat toto venkovní hřiště za uvedených podmínek:

  1. Na venkovním basketbalovém hřišti bude pod dozorem trenéra maximálně deset sportovců, budou dodržovat vzájemnou vzdálenost nejméně dva metry. Lze kombinovat i tak, že sportovci budou na venkovním basketbalovém hřišti a na atletickém hřišti. Při sportování nemusí mít nikdo roušky, pokud bude zajištěno, že na hřišti nebude veřejnost.
  2. Ve vestibulu haly jsou připraveny míče a sportovní pomůcky (trenér může případně využít i další pomůcky ze skladu), které je nutné po skončení sportovní aktivity vydezinfikovat dezinfekčním postřikem, který bude ve vestibulu k dispozici.
  3. Lze využívat WC, šatny ani umývárny nelze využívat

Využití venkovního oploceného sportoviště je na základě dobrovolnosti, i přesto dle rozvrhu klubových tréninků. 
Jiné formy kolektivního sportu prozatím nejsou pro neprofesionální kluby povoleny.

S ohledem na počet týmů klubu bude rozpis tréninků průběžně aktualizován v klubovém kalendáři i na základě požadavků jednotlivých týmů resp. trenérů a složení jednotlivých tréninkových skupin. 

Mgr. Tomáš Martinec
předseda BK Žďár nad Sázavou,z.s.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.