OP U11 nejmladší minižákyně

V sobotu 27.1.2024 odjely do Brna holky z kategorie U11 ke svým prvním “mistrovským” zápasům soutěže OP, která jim byla v půlce sezóny dohlášena. Naše vlčata se porvala s týmy KP Brno a Sokol Lanžhot.

V prvním zápase proti domácím byla úvodní čtvrtina vyrovnaná, pak ale přišla zlomová druhá čtvrtina, kdy jsme soupeřkám dovolily proměnit pouze dva trestné hody a udělaly si tak 15ti bodový náskok do druhého poločasu. Pokračovaly jsme ve stejném tempu a dokázaly soupeřky porazit.
S druhým jmenovaným jsme se utkaly loni v květnu na turnaji v Olomouci, kde jsme tomuto týmu podlehly, takže jsme tušily, že to nebude lehký zápas. Zápas měl v prvním poločase podobný průběh jako ten předcházející a tak jsme si vytvořili náskok o 12 bodů, který jsme už do konce zápasů nepustily a zapsaly jsme si tak druhou výhru.

V obou zápasech předvedly holky velmi pěkný výkon. Zúročily i cvičení rychlého protiútoku z tréninku, kdy se holky viděly, přihrávaly si a skórovaly. I v obraně se nám podařilo soupeřkám znepříjemnit rozehrávku a následně vybojovat spoustu balonu. Je však potřeba dále makat a zlepšovat se. Věřím, že zápasová zkušenost je pro holky nejvíc a tak jsem ráda, že máme možnost  sehrát do konce sezóny ještě spoustu zápasů.

Za sobotní utkání patří všem holkám velká pochvala !!!

Vlčata : KP Brno 55:33
Body:
Pošvicová 17, Janů 13, Dočekalová 6, Hodrmentová 5, Fišerová a Bláhová 4, Bukovská 3, Tomková 2, Štěpanovičová 1

Vlčata : Sokol Lanžhot 44:26
Body:
Bukovská 14, Janů 11, Pošvicová 10, Junová 4, Bláhová a Tomková 2, Štěpanovičová 1

Autor: Monika Pošvicová

Editor: Tomáš Vejlupek