Ohlédnutí za sezónou 2019-20 - část 3

3. část ohlédnutí za letošní sezónu bude patřit týmům kadetů, juniorů a mužů. Každý z těchto týmů vstupoval do sezóny s velkou výzvou a svým způsobem tak trochu do neznáma. Junioři vstupovali do sezóny s novým trenérským triem. Kadeti, s ohledem na složení týmu vstupovali do sezóny jako jednoznačně nejmladší tým a v případě týmu mužů to byla sezóna velmi náročná i s ohledem na výměnu trenérského týmu v jejím průběhu. I s taovými situacemi se museli některé týmy našeho klubu poprat a zpětně můžeme říct, že to zvládly více než důstojně.

Kadeti - U17

Družstvo kadetů odehrálo v sezóně 19 mistrovských utkání, ve kterých se bohužel výhry nedočkalo. V utkáních se projevovala obrovská fyzická vyspělost našich soupeřů, proti které snaha a bojovnost našich mnohem menších a fyzicky méně vyspělých kluků neměla šanci. První polovina soutěže byla pro naše kluky  po fyzické, tak i  psychické stránce velmi těžká. Motivace a příprava hráčů na každé další utkání bylo i pro nás trenéry velmi těžké.  V průběhu sezóny kluci potupně zjišťovali, že fyzická vyspělost není ten největší problém a že se dá hrát s každým soupeřem a naše výsledky a předváděná hra se začala zlepšovat. Kluky chceme za druhou polovinu sezóny pochválit za přístup a nasazení v utkání. Výkonostní růst byl nepopiratelný a je velkým příslibem do další sezóny, uzavírá optimisticky hlavní trenér Jan Danko. 

Nejlepší střelci: Šimon Polívka 180b.,Daniel Grodl 159b.,Jan Topinka 157b.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen Jan Topinka.

Junioři - U19

Vedení družstvo juniorů převzal před sezónou hlavní trenér Martin Lukáš s asistenty Tomášem Tylem a Radim Topinkou. Družstvo bylo složeno v tuto dobu celkem z 8 juniorů a 4 kadetů z našeho BK. Naším cílem bylo udržet s tímto týmem ligovou příslušnost ve Žďáře a pokusit se o co nejlepší umístění v této soutěži. Proto jsme také hned začátkem srpna absolvovali velmi kvalitní týdenní soustředění v Přibyslavi, kde všichni hráči prokázali velmi dobrý přístup i tréninkovou morálku. To vše, však vzalo za své, když se v září  těsně před začátkem sezóny rozhodlo několik hráčů družstvo z různých opustit.

Z tohoto důvodu se nakonec družstvo scházelo v průběhu sezóny na tréninky jen ve velmi omezeném počtu max. 5-6 lidí. Abychom mohli vůbec odehrát kvalitně celou sezónu, tak jsme  museli během sezóny družstvo doplnit o další 3 hráče z Pardubic a 1 hráče z Brna, kteří u nás hráli na hostování a byli pro nás velmi dobrými posilami, které nám pomohli zachránit celou soutěž i sezónu. Jediné, co bylo u těchto hráčů nevýhodou bylo to, že k nám jezdili pouze jednou za 14 dní na předzápasový trénink nebo rovnou na utkání a proto nebylo dostatek času na to, aby se všichni hráči v tomto týmu dostatečně sehráli.

To mělo za následek, že jsme bohužel skončili po základní části na posledním místě ve skupině a v dalším průběhu jsme pak hráli už jen ve skupině pla-out o udržení soutěže. I přesto musím nakonec celý tento tým včetně mladých kadetů i hostující hráčů pochválit za to, že dokázali vytvořit velmi dobrou partu a ve zbytku sezónu i díky poctivé práci na tréninku začít vyhrávat i se soupeři, kteří nás v základní části porazili o 60 bodů. Nebýt tohoto, že musela být sezóna nakonec předčasně ukončena kvůli koronaviru, tak si troufám říci, že bychom byli určitě jedním z nejlepších týmů po stránce progresu ve druhé části sezónu a určitě bychom udrželi i ligovou příslušnost. Stejně tak velice děkuji i svým asistentům Tomášovi Tylovi a Radimovi Topinkovi za jejich perfektní přístup i kvalitně odvedenou práci pro tento tým. Hodnotí sezónu trenér Martin Lukáš.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen Vítězslav Moučka.

Nejlepšími střelci týmu byli - Jakub Lacina 291B., Petr Mazourek  223B. Ondřej Smolík 205B. Jan Šindelář 158 B., Tomáš Půlpán 151B., Vitězslav Moučka 118B.
Celková úspěšnost střelby celého týmu byla 40% z toho 30% za 3b. a 45% za 2b., TH  57%.
​​​​​​​Nejvíce odehraných minut měli Tomáš Půlpán a Honza Šindelář 31min./z., Jakub Lacina 30min./z., Víťa Moučka 29min./z., Petr Mazourek 28min./z.

Muži - A tým 

Muži vstoupili do sezony s cílem uhrát play-off a dát větší příležitost juniorům. Obě mety se přes určité dílčí neúspěchy postupně podařilo naplnit, a tak koronavirem předčasně ukončená sezona zdánlivě splnila očekávání. I přes urgence se nicméně nepodařilo vylepšit tréninkovou morálku družstva a to zejména u střední generace hráčů. V průběhu roku došlo k výměně hlavního trenéra Petra Šilharta, jehož místo zastoupil Martin Lukáš. Samotný průběh ročníku byl jako na houpačce. Po herně špatném úvodu se mužstvo semklo a otočilo bilanci 2-4 na 8-6. Poté tým plánovaně opustil střelec Bubák, větší porci minut dostávali junioři. Postup do play-off se podařilo splnit až v posledním utkání. V mužstvu ke konci dubna došlo k výrazné generační obměně. Dres áčka příští rok neoblečou: Pospíšil, Vencálek, Ondráček, Králíček, Zezula, Vavřínek, Šafránek a Benda. Touto cestou bych chtěl těmto hráčům poděkovat za dlouholetou vzornou reprezentaci klubu na ligové úrovni. Část z těchto hráčů bude pokračovat ve žďárské rezervě. Díky patří i trenéru Šilhartovi.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen Honza Zezula.

V příští článku se vrátíme k těm, na které jsme doposud zapoměli.... i když vlastně nezapoměli. A tak snad to nejlepší přijde na konec....