Ohlédnutí za sezónou 2019-20 - část 2

V druhá části ohlédnutí za sezónou si připomeneme výkony hráčů a týmů v chlapeckých kategoriích minižáků a žáků. V této souvislosti je třeba zmínit vynikající práci všech trenérů u těchto týmů, kdy důraz je ještě před samotnými vysledky kladen na sportovní a basketbalový rozvoj každého hráče s výhledem do budoucna. V dnešní době zaměřené na výsledky je takovýto přístup o to důležitější a cennější.... 

Mladší a nejmladší minižáci - U12 a U11

Tréninkovou skupinu mladších a nejmladších vlčat vedenou trenéry Tomášem Roseckým, Jiřím Kazdou a Jaroslavem Sedlákem tvořilo v průběhu sezóny 26 hráčů. V tomto složení od 12.8. 2019 do 12.3.2020 absolvovali 100 tréninkových jednotek s docházkou přesahující 75%. Nejvyšší účast měli hráči Vrána Lukáš (99%), Růžička Martin (95%) a Cik Marek (89%).

Nejmladších minižáci - U11

V průběhu celé sezony za smíšené družstvo nejmladších minižáků nastoupilo celkem 29 vlčat, z toho 21 chlapců a 8 děvčat. Celkem jsme sehráli 19 utkání (z toho 3 přátelská) s bilancí 18 výher a 1 porážky při skóre 1307:439. V průběhu celé sezóny se družstvo nejmladších vlčat drželo na špici tabulky OP ČBFJM nejmladších minižáků a bojovalo o postup na Národní finále v Ostravě.

Nejlepšími střelci týmu byli: Matěj Rosecký 156 b., Vilda Jan 133 b., Blažíček Adam 131 b., Růžička Martin 128 b., Haller Dominik 120 b.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen - všechna vlčata (ocenění převzal kapitán týmu - Matěj Rosecký)

Mladší minižáci - U12

Za družstvo mladších minižáků nastoupilo 24 hráčů a odehrálo celkem 26 utkání. Při skóre 173:254 zaznamenala mladší vlčata 3 výhry a 5 porážek v předsezónních přátelských turnajích. V soutěži OP ČBFJM mladších minižáků vlčata odehrála 18 utkání, z toho dokázala 13x zvítězit a 5x odcházela poražena. S celkovým skóre 1214:975 a procentuální úspěšností 72,2%(v soutěži) i mladší vlčata okupovala přední příčky tabulky OP ČBFJM a připravovala se na vrchol sezóny v podobě domácího Národního šampionátu.

Nejlepšími střelci týmu byli: Štěpán Tůma a Matěj Rosecký 171 b., Haller Dominik 125 b., Kužela Vojtěch 101 b., Trávníček Václav, Bílek Lukáš a Vrána Lukáš 96 b.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen - všechna vlčata (ocenění převzal kapitán týmu -Štěpán Tůma).

Všem hráčům je nutné velmi poděkovat za příkladnou reprezentaci klubu, pochválit je za výbornou docházku na tréninky a snahu neustále se zlepšovat. Vlčata, moc děkujeme! Shrnul hodnocení trenér Tomáš Rosecký  

Mladší žáci - U14

V sezoně 2019/2020 hrálo naše družstvo U14 ligu skupinu F. V této skupině jsme obsadili po dobrých výkonech  2. místo s bilancí 8 výher a 2 prohry, Tímto jsme si získali právo hrát EXTRALIGU. Tuto jsme rozehráli výborně, bohužel z důvodu nástupu koronaviru byla tato soutěž ukončena. Naše družstvo bylo v tuto chvíli na velmi pěkném  3. místě s bilancí 4 výhry a 3. prohry. Kluci hráli opravdu dobře a měli velkou šanci se dostat opět na mistrovství republiky. Kluci měli po celou sezonu dobrou tréninkovou morálku a dobře se s nimi pracovalo. Toto družstvo má zdravý charakter, a pokud jim to vydrží, máme do budoucna na čem stavět. Pod vedením trenérů Honzy Danka a Radka Beneše tomu nemůže být ani jinak. Přeji všem klukům a trenérům hodně úspěch do dalších sezon. Konstatoval trenér družstva Rostislav Veselý, který se s družstvem loučí.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen - Matěj Danko.

Žáci - U15

V nedohrané sezóně 2019-2020 odehrálo naše družstvo starších žáků 24 mistrovských utkání, ve kterých dokázalo v pěti utkáních vyhrát a v devatenácti utkáních odešlo poraženo.  Po loňské dobré sezóně, kdy jsme hráli extraligu, jsme vstupovali do letošní sezóny plni očekávání, jak se nám bude dařit držet krok s ostatními týmy v České republice. Na první dvě utkání jsme odjeli na palubovky NH Ostrava a Snakes Ostrava, kteří nám ukázali, že letošní sezóna nebude pro náš tým vůbec jednoduchá. Po dvou porážkách jsme doma přivítali na naší palubovce družstvo Olomouce, které jsme jediné ve skupině dokázali porazit. V dalších utkáních jsme bohužel už na naše soupeře nestačili, kteří výrazně oproti předchozím ročníkům posílili. Po základní  skupině, ve které jsme skončili na posledním místě, jsme po novém roce hráli ligu skupinu B. V této části soutěže jsme odehráli deset utkání, ze kterých jsme dokázali čtyři vyhrát a v šesti jsme odešli poraženi. V lize jsme skončili na čtvrtém místě. Celou letošní sezónu jsme hráli proti fyzicky vyspělejším soupeřům, ale i přesto musíme kluky pochválit za přístup a nasazení v utkání, zhodnotili sezónu trenéři Jan Danko a Radovan Beneš.

Nejlepší střelec: Matěj Danko 345b.,Šimon Polívka 310b.,Zbyněk Strážnický 159b.

MVP týmu (nejlepším hráčem týmu) byl zvolen - Zbyněk Strážnický.

V příští článku se vrátíme k sezóně kadetů, juniorů a mužů ...