Ohlédnutí za sezónou 2019-20 - část 1

Sezóna 2019-20 byla jiná. Především v tom, že se na základě rozhodnutí VV ČBF nedohrála a v jednotlivých soutěžích tak nebylo určeno pořadí týmů, nepostupovalo se ani nesestupovalo atd.. Nic to ovšem nezměnilo na skutečnosti, že i v ní jsme jako klub, jednotlivé týmy, hráčky hráči a trenéři trénovali, hráli, bavili se basketbalem a zlepšovali se. Jak se na sezónu zpětně dívají trenéři jednotlivých dívčích a ženských týmů si můžete přečíst níže. 

Mladší minižákyně - U12

Přestože jsme v této sezoně utržily více proher než výher (12:4), můžeme s radostí říct, že se nám sezona líbila a považujeme ji za úspěšnou. Hodnotí sezónu trenérky Hana Jozífková a Andrea Jurašek. Do každého zápasu nastoupila děvčata se zdviženou hlavou a statečně bojovala. Párkrát nám vítězství uteklo jen těsně, ale i taková prohra pro nás byla velkou motivací do dalších zápasů. Škoda, že byla sezona ukončena tak náhle a nemohly jsme se zúčastnit plánovaných turnajů, které by pro nás byly velkým přínosem. Všechny hráčky si zaslouží velikou pochvalu a to nejen za výkoný v utkáních, ale a to především za velké zlepšení přístupu v tréninku. Především v druhé polovině sezóny bylo na holkách vidět, jak si uvědomují důležitost tréninku ve vztahu k jejich zlepšování se a rozvoji.  

MVP týmu (nejlepší hráčkou týmu) byla zvolena Karolína Siváková.

hodnocení sezóny zpracovala hlavní trenérka Andrea Jurašek

Mladší žákyně - U14

Žákyně začínaly svoji první ligovou sezónu s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledky. I když to podle konečné tabulky základní části nevypadá, holky sehrály minimálně polovinu utkání vyrovnaně, ale vždy doplatily na malý počet hráček a s tím spojené povinné střídání. Ze čtrnácti utkání získaly pouze jednu výhru a do druhé části soutěže nestupovaly v ligové skupině C. Zde se předpokládala vyrovnaná utkání a konečně i výhry, které holkám měly zvednout hlavně sebevědomí. Před nuceným brzkým ukončením sezóny měly Vlčice z pěti utkání 3 výhry a konečně zase velkou chuť hrát a prát se o lepší výsledky. Po nucené pauze tým posílila hráčka Eliška Čechová, která se s rodinou vrátila po šesti letech z Ameriky. Do kolektivu zapadla naprosto dokonale jak pro vztahové, tak hráčské stránce.
Minulý víkend Vlčice zakončily sezónu přátelským turnajem za účasti dalších tří družstev. Tento turnaj s přehledem vyhrály.

Pokud budou nadále pokračovat ve stejné chuti trénovat, zlepšovat se a podávat co nejlepší výkony, jsou na nejlepší cestě k vytvoření silného družstva, které zdolá jakékoli překážky, dodává závěrem hlavní trenérka týmu Věra Stočková.

MVP týmu (nejlepší hráčkou týmu) byla zvolena Tereza Vtípilová.

Kadetky - U17

Kadetky spolu se žákyněmi využily plně svůj prostor v nadregionální lize. Kromě získání nových herních zkušeností ukázaly v průběhu jednotlivých utkání a sezóny jako takové, že se správným přístupem, osobní zodpovědností a velkou měrou odhodlání, mohou soutěžit i se staršími, početnějšími či zkušenějšími týmy.... a porážet je. Třeba i ve čtyřech, což se týmu podařilo v při utkání v Brandýse, které kvůli osobním chybám holky dohrávaly pouze ve čtyřech. I takové zajímavé momenty a zkušenosti přinesla kadetkám sezóny ukončená pandemií koronaviru. 

V jejím průběžném pořadí byl tým na 3. místě, se šancí bojovat o druhou pozici v závěru sezóny, což ovšem nebylo to nejdůležitější. Každé utkání jsme chtěli využít k výkonostnímu rozvoji každé z hráček a to se v průběhu dařilo. Holky si více věřili, byly postupně odvážnější, "drzejší" a na hřišti vždy hráli na plno. Mimojiné zjistili, že chyby jsou součástí hry a je třeba se s nimi naučit hrát, žít, poučit se z nich a pracovat na jejich odstranění v tréninku.  V tomto směru byla sezóna kadetek přínosem pro každou z hráček, které byla součástí týmu, vyhodnotil sezónu trenér Roman Bednář.

MVP týmu (nejlepší hráčkou týmu) byla zvolena Elena Hanusová.

Ženy A tým 

Ženy vstupovaly do sezóny s ambicemi zůstat po základní části v horní polovině tabulky a dohrát soutěž bez hrozby sestupu. Vzhledem k početní situaci hráček, kdy ještě situaci zkomplikovaly jak příjemné rodičovské povinnosti, tak i nepříjemná zranění, se naplnit ambice nepodařilo a hrálo se opět o udržení v soutěži. Konečnou situaci rozsekla koronavirová krize, která soutěž ukončila bez sestupů a ženy i pro další rok zůstávají ve druhé lize.

I když to nebyla sezóny jednoduchá, všem hráčka patří velký dík, jak se se všemi situacemi popraly a vyrovnaly. Shrnula výkon družstva trenérka Věra Stočková.

MVP týmu (nejlepší hráčkou týmu) byla zvolena Monika Pošvicová.

V příští článku se vrátíme k sezóně chlapeckých a mužských týmů našeho klubu...