Ohlédnutí za sezónou 19-20 - závěrečné střípky

Trenér roku

Trenérem roku může být většinou vybrán jen jeden. Když ale máte mezi kolegy a kamarády v klubu takové osobnosti jakými bezesporu jsou Tomáš Rosecký a Honza Danko může se klidně stát, že při volbě dojde k "remíze" a trenéři roku jsou nakonec dva. V tomto případě ovšem naprosto zaslouženě. Tomáš i Honza vedou v soutěži a v tréninku každý dva týmy a svým přístupem se pohybují na úrovni profesionálních trenéru Sportovních středisek nebo Sportovních Center ČBF. V luplynulé sezóně odvedli vynikající práci. 

Vedení klubu si samozřejmě uvědomuje, že přestože ocenění dostali oni dva, obdobně se zaujetím, zápalem a pozitivním přístupem k dětem trénují i ostatní trenéři klubu. Každý z nich je tak trochu trenér roku, za to jak pomáhám našim dětem s basketbalovým ale i osobním rozvojem a je jedno jestli je to vedení kroužku, přípravky, žákyň nebo juniorů. 

TRENÉŘI DÍKY !!!  

Přípravky - U10

Přestože se neúčastní soutěží, svoje první kroky v utkání na palubovce už absolvovali děti z basketbalových přípravek a kroužků našeho klubu. Při turnajích ČBF U10 – Den s Basketbalem si naše nejmenší vlčata vyzkoušela jaké to je nastoupit v dresu proti soupeři a bojovat s ním o první body a vítězství. Stejně tak pak i v dovednostních soutěžích, které jsou součástí těchto turnajů. A že jsou na tom vlčata dobře, pohybově, obratnostně i bojovností ukázal každý jeden z těchto turnajů. V některých jsme vyhráli, v některý nás soupeř porazil, ale radost ze hry a soutěžení nám nikdy nechyběla.

Skills - individuální rozvoj

Součástí sportovního a basketbalového programu našeho klubu jsou i individuální tréninky pro hráčky a hráče klubu. Myšlenka a cíl těchto tréninků je jednoduchá a snaží se jít naproti těm, kteří chtějí a jsou ochotni udělat extra kroky navíc. V uplynulé sezóně se tak skupina (až 11ti) motivovaných a talentovaných holek a kluků potkávala 2x – 3x týdně od 700 hod k ranním tréninkům. Součástí těchto tréninků je především rozvoj dovedností, střelba, kondiční průprava. Věnujeme se ovšem i tématům jako je výživa, osobní rozvoj a hygiena.  To vše s cílem komplexního rozvoje kluků a holek ve snaze připravit je na další kroky v jejich basketbalové kariéře a životě. Podmínkou je samozřejmě plnění studijních povinnostní. Všem, kteří se pravidelně účastnili ranních tréninků dáváme palec nahoru. 

MVP skupiny (nejlepším hráčem skupiny) byl zvolen Ondřej Coufal.

MIP skupiny (hráčkami s největším zlepšením) byly zvoleny - Tereza Vtípilová a Elen Hanusová. 

Chtěl bych poděkovat všem trenérům a těm, kteří se starají o chod klubu, za jejich velmi dobrou práci. Všichni se ve svém volném čase snažíme, abychom svým odpovědným přístupem vytvářili ty nejvhodnější podmínky pro rozvoj dětí a mládeže, a to  nejen ve sportovní oblasti. Děkuji také všem hráčkám a hráčům za jejich reprezentaci klubu a města. Vlčata, Vlčice a Vlci jsou silná smečka, která drží pohromadě  a týmově se na palubovkách pere a každý bod.
V poslední době velmi úzce spolupracujeme se základními školami, kde po výuce naši trenéři vedou v  kroužcích děti k všeobecné pohybové průpravě. Je nám jedno, zda tyto děti budou hrát dále basket nebo si vyberou jiný sport. Důležité pro nás je, že je to baví a každým rokem se počet dětí v kroužcích zvyšuje.
Naším společným cílem je být progresivním, moderním a početným klubem, který nabízí vysoce kvalitní a profesionální služby.

Předseda klubu
Tomáš Martinec


A nyní už je čas podívat se dopředu, do budoucnosti na sezónu 2020/21.... jaká bude?