Odveta Vlkům nevyšla

Do své druhé poloviny se přehoupla liga mladších žáků, ve které si týmy prohodí pořadatelství vzájemných utkání a do konce roku budou svádět souboje o co nejlepší umístění po základní části.

BA Young Diamonds -  BK Vlci Žďár       55:95   (11:38,19:61,37:76)
V sobotním odpoledni potvrdili Vlci U14 postavení v tabulce a zvítězili na půdě nevyzpytatelné Litomyšle. Utkání jsme po vlažném úvodu a nepřesnostech v rozehrávce dokázali rozhodnout úsekem 28 bodů v řadě ještě do poločasu. Jak je u nás ale zvykem, dosavadní vedení nás natolik uspokojilo, že jsme přestali hrát a naivně si mysleli, že nám domácí utkání odevzdají. To se Vlci ale šeredně spletli a Young Diamonds i přes ztrátu z první půle vyrovnali hru a v druhé polovině byli Vlkům více jak vyrovnaným soupeřem. Utkání jsme sice vyhráli, ale za nasazení a koncentraci ve druhém poločase nejsem a nemůžu být s výkonem Vlků spokojen.
Body: Socha 24, Krejčí 20, Růžička 16, Krejča 9, Kašpar 8, Polívka 6, Ganzwohl 4, Šrámek, Skala po 3, Cik 2, Osmík, Kreutzer
Fauly: 14:23
Trestné hody: 27/8-20/7
Trojky: 1:2

BK Vividbooks Pardubice -  BK Vlci Žďár       82:69   (30:15,41:35,62:47)
Po sobotní výhře jsme již všichni netrpělivě vzhlíželi k nedělnímu utkání na hřišti dosud neporažených Pardubic, kterým jsme chtěli oplatit porážku z prvního kola a zaskočit je na domácí půdě. Po dobrém úvodu jsme se ale nedokázali ve zbytku první čtvrtiny vyrovnat s agresivitou pardubických, sami jsme naopak ustupovali ze soubojů a dávali soupeři příliš prostoru. Změnu přinesla až druhá část, kdy jsme to naopak byli mi, kdo byl na hřišti agresivnějším a bojovnějším týmem. Vlci včas přistupovali k rozehrávce domácích, nutili ji ke ztrátám a snižovali bodovou ztrátu. Pro nás možná klíčový úsek hry, kdy jsme na hřišti měli navrch a dokázali pardubické hráče dostat pod tlak, který jsme bohužel špatnými rozhodnutími v zakončení nedokázali více bodově zúročit a do poločasu vyrovnat. Do druhé půle jsme tak nastupovali s bodovou ztrátou, ale odhodláni zlomit utkání v náš prospěch. Proti byl ovšem hostující Domča Hodek, který ve třetí části zaznamenal 11 ze svých celkových 23 bodů a ve svém prvním startu za pardubický tým utkání rozhodl. I přes veškerou snahu v závěru se Vlci nedokázali blíže bodově přiblížit a utkání ještě zdramatizovat a nezbývalo tak než domácím popřát i k druhé výhře nad Vlky.
Body: Socha 22, Kašpar, Krejčí po 15, Ganzwohl 8, Růžička 6, Krejča 3, Šrámek, Pešák, Skala, Polívka, Cik, Kreutzer, Osmík
Fauly: 29:15
Trestné hody: 18/14-40/21
Trojky: 2:4          

Pro nás znovu super zážitek a cenné zkušenosti, kterých potřebujeme posbírat co nejvíce. Opět bych si přál, aby měli kluci možnost odehrát co nejvíce takových těžkých utkání, které nás posouvají a dělají lepšími.

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek