Nové zkušenosti pro mladší minižáky U12

První nadregionální turnaj ČBF sehráli v neděli mladší minižáci ČBF a setkali se v jeho rámci s týmy ze Středočeského a Plzeňského kraje. Byli to pro kluky nejen nové týmy, se kterými se v soutěži OP nepotkají ale současně také spoustu nových, ne vždy příjemných zkušeností včetně dvou výrazných ale bohužel zasloužených porážek. Ale i ty jsou potřeba, i díky nim se můžeme dále zlepšovat.

V prvním utkání po cestě do Nymburka jsme nastoupili proti týmu z Benešova. Utkání bylo od začátku vyrovnané a kluci se kromě soupeře potýkali se obrovským počtem nepřesností ve hře. Bohužel už rozcvičení před tímto utkání ukázalo, že naše soustředění na utkání není úplně ideální. V první čtvrtině kluci neproměnili snad 7 nebo 8 úplně volných střel z podkoše a i proto bylo skóre pořád téměř vyrovnané. V druhé čtvrtině kluci nepřesnosti v zakončení kombinovali s často úplně „hloupými“ ztrátami míče. Všichni čekali kdy se probereme a začneme hrát naši hru. Rychlou a důraznou. Nestalo se tak ani v prvním poločase a vesměs ani v tom druhém. Byli to spíše jen chvilkové záblesky, které stačili na to abychom pořád mírně vedli. Opravdové tempo ale kluci v průběhu utkání nechytli. Výhra tak byla nakonec více utrpěná a utrápená než vybojovaná.

BC Benešov   vs.   Vlčata Žďár
37    :     41  (13:12, 17:2, 29:34)

Před druhým utkáním jsme si krátce připomněli, že základem nejen naší hry je vždy také soustředění a bojovnost. Ani jedno se klukům ale nepodařilo přinést na palubovku. Po první, ještě vyrovnané čtvrtině, ve které kluci pokračovali v nevídaně nepřesné a nedůrazné hře, podobně jako utkání s Benešovem, nás v té druhé domácí přejeli rozdílem třídy. Ač vesměs o hlavu menší, ukázali, jak moc je basketball v této kategorii i o bojovnosti, dravosti a rychlosti. Kluci z Nymburka vybojovali spoustu míčů na doskoku, na zemi a sebrali nám i neuvěřitelné množství míčů v driblinku a při přihrávkách (pravda některé z nich bylo opravdu nepřesné). Chtělo by se říct, že se nám nedařilo, ale nebyla to úplně pravda. Domácí nás přehráli a my jsme vlastně ani moc neprotestovali. Utkání proti Nymburku bylo jedno z nejhorších, které kluci v této kategorii sehráli za dlouho dlouhou dlouho dobu….

BA Nymburk   vs.   Vlčata Žďár
72   :  50     (18:16, 44:24, 60:37)

Ve třetím utkání turnaje nás čekal tým z Plzně, který zvítězil v obou předešlých utkáních. Nesnadný úkol i s ohledem na náladu po druhém utkání. Řekli jsme si, že budeme bojovat, běhat, bránit a uvidíme, jak se nám podaří zlepšit náš výkon. Pravda, vždy je to také o tom, co vám dovolí soupeř. Málokdo ale čekal, že po první čtvrtině bude skóre 1:30 a náš výkon klesne ještě o úroveň níže než v druhém utkání...... Zbývající 3 čtvrtiny se už nehrálo o vítězství či porážku, ale o čest. A upřímně ani o tu jsme nebojovali tak jak by se slušelo. Porážka o 50 bodů neodpovídá rozdílu mezi oběma týmy, spíše dokládá rozdíl v přístupu k utkání a snaze v jeho průběhu, bohužel.

Vlčata Žďár  vs.   BK Lokomotiva Plzeň
23: 70   ( 1:30, 10:40, 12:60)

Nymburský turnaj se nám naprosto nepovedl, i proto, že naše hra postrádala snad vše, co ji dříve zdobilo - především pak rychlost, dravost, bojovnost a taky trochu té týmové spolupráce.... Celý Nadregionální turnaj byl jednou velkou zkušeností a přes dvě porážky je to určitě zkušenost, která kluky může zase o kousek posunout. Je především na každém z nich, aby se ještě jednou zamysleli na svým výkonem i na naší hrou a zkusili zlepšit to co zlepšit v tuhle chvíli můžou.

K dalším utkáním nastoupíme konečně doma v neděli 23.10. odpoledne.... viz. klubový kalendář.