Nová sezóna odstartována

Prvními dvěma utkáními odstartovali sezónu mladší žáci U14, kteří na domácí palubovce přivítali týmy Tigers České Budějovice a Sokol Sršni Písek. Po sobotní jednoznačné porážce s Tygry si Vlci spravili chuť v nedělním utkání s píseckými Sršni a do sezóny tak vstoupili s bilancí 1:1.

V utkání se silnými Tygry jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem pouze v úvodních minutách utkání, kdy jsme až do 7. minuty dokázali držet krok. S přibývajícím časem se začala projevovat síla soupeře a rozdíl ve skóre se neustále navyšoval v náš neprospěch. Po celé utkání jsme působili zakřiknutým až ustrašeným dojmem, v soubojích o míč nám chyběla potřebná dravost a v obraně jsme dopřávali Tygrům spoustu volného prostoru. Ti toho dokázali až velmi snadno využívat k jednoduchým zakončením, průběh utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli.

BK Vlci Žďár  -  Tigers České Budějovice
43 : 92  (14:22,22:46,35:67)
Body: Rosecký 19, Socha 9, Vilda 6, Růžička 4, Krejčí, Kašpar po 2, Haller 1, Skala, Cik, Blažíček, Osmík, Pavlík, Pešák, Popela, Filipenský.
Fauly: 19:22.
Trestné hody: 24/11-23/7.
Trojky: 0:1.

Napravit dojem ze sobotní porážky chtěli Vlci hned v nedělním utkání proti Sršňům. Od úvodu utkání značně přidali v obranném nasazení, včasnému přistupování k soupeři
a agresivitě po celém hřišti. Odměnou jim tak bylo dvouciferné vedení po první části. Bohužel v té druhé jsme nepochopitelně ustoupili z nastoleného tempa a dovolili píseckým snížit (druhou část ovládli hosté 14:16).

Po poločasové bouři se kluci vrátili k nátlakové hře, opět přidali v pohybu a agresivitě z úvodu utkání a vypracovali si rozhodující náskok, která si udržovali až do konce utkání. Takovéto výpadky ve hře by se nám příště mohli vymstít a je potřeba udržet koncentraci po celý průběh utkání. Velmi sympatický a houževnatý výkon píseckých Sršňů, složený z hráčů ročníku 2010 a 2011(kategorie U13).
BK Vlčata Žďár  -  Sokol Sršni Písek
82 : 44 ( 25:9,39:25,66:32)
Body: Socha 22, Krejčí 17, Rosecký 16, Vilda 9, Haller 8, Růžička 5, Blažíček, Pavlík po 2, Filipenský 1, Cik, Kašpar, Kreutzer, Osmík, Pešák, Šrámek.
Fauly: 22:27.
Trestné hody: 35/16-29/15.
Trojky: 2:0.

Za 14 dní se v dalším kole Vlci opět představí na domácí palubovce, kde poměří své síly s pražskými týmy BA Radotín a USK Praha.

Autor: T. Vejlupek