Nepovedená poslední čtvrtina vlčat U12

Užít si turnaj mladších minižáků U12 vyrážela početná vlčí smečka hráčů a fanoušků uplynulou sobotu do vzdáleného Kyjova. Vlčata, neustále podporovaná a hnaná vpřed odehrála sedm vynikajících čtvrtin a až herní výpadek v poslední čtvrtině je připravil o radost z druhé výhry. I přes slzy a zklamání z prohry a nepovedeného závěru sehrála vlčata opět výborný turnaj, v jehož průběhu oba soupeře herně přehrávala.

SK Renocar Podolí – BK Vlčata Žďár       46:67 (11:21,22:39,32:52)
Body: Kužela, Vilda po 14, Rosecký 10, Haller 8, Trávníček, Tůma po 5, Mottl, Dokulil, Havelka, Bílek, Cempírek po 2, Vrána 1, Růžička, Blažíček, Sláma, Víteček

V utkáni s Podolím si vlčata za neustálé podpory hlasitých fanoušků již od úvodních minut vypracovala mírný náskok, který se opět díky dobré obraně po celém hřišti a snaze o rychlý přechod pozvolna navyšoval a dodával vlčatům potřebný klid. Ta se v průběhu celého utkání snažila tlačit na hráče s míčem, dostávat soupeře do úzkých a rychle vyrážet vpřed. Vlčata hrála nebojácně a s velkou chutí, při přechodu do útoku si místo driblinku pouštěla míč, tím se dostávala do přesilových situací, kterých dokázala využívat a odhodlaně si dokráčela pro vítězství. Radost z předvedeného výkonu vlčat a zasloužené výhry umocnily ještě první vstřelené body v soutěži Petra a Matyáše a Jirkovi skvěle zvládnuté premiérové minuty v kategorii U12.

Jiskra Kyjov – BK Vlčata Žďár       46:44 (12:17,18:28,23:39)
Body: Tůma 7, Haller, Rosecký po 6, Bílek, Vilda po 5, Dokulil, Trávníček, Blažíček, Kužela, Sláma, Víteček, Cempírek po 2, Vrána 1, Mottl, Havelka, Růžička

Po těsné domácí výhře o jediný bod z předešlého kola nastupovala vlčata do odvety s Kyjovem s odhodláním napravit nepřesvědčivé domácí vystoupení. Úvodní nasazení v obraně a odvaha při hře jeden proti jednomu přineslo vlčatům rychlé vedení 8:0, které si v bojovném střetnutí udržovala až do poločasu. Vlčata hrála i nadále svoji hru, vytaženou obranou a aktivním napadáním znepříjemňovala domácím pohyb po hřišti a stálými ataky se snažila prosadit proti nepříjemné obraně soupeře. Výsledkem tak po třech odehraných čtvrtinách bylo přesvědčivé vedení o 16 bodů a vše nasvědčovalo tomu, že si vlčata odvezou i druhou výhru. Bohužel hned v úvodu závěrečné části, kdy mohla vlčata definitivně zlomit odpor domácích, neproměnila několik slibných úniků. Domácí vycítili šanci a v čele s hvězdou Matějem Zapletalem (16 b. v 4.čtvrtině) zahájili totální ofenzivu, kterou bohužel vlčata nedokázala odrazit. Pod tíhou okamžiku vlčata úplně vypadla z tempa a místo bojovnosti a chuti porvat se o výsledek připomínala spíše hromádku neštěstí. Domácí tak i přes závěrečnou snahu vlčat o vstřelení vítězného koše dokonali obrat a mohli se radovat z výhry. I tak musíme ale vlčata za výkony a předváděný svižný minibasketbal jednoznačně pochválit a z nepovedeného závěru se ponaučit. Takže vlčata: Nic předem nevzdáváme a bojujeme až do konce!

Trenéři: Rosecký, Sedlák, Kazda