Nepodařený víkend kadetek U17 v lize.

Kadetky hrály v lize poslední utkání základní skupiny B. Měly již zajištěn postup do finálové skupiny a možná pod tímto dojmem jejich vystoupení bylo velice špatné. V sobotu ještě vyhrály doma nad slabým soupeřem z Říčan, se kterým dokázaly v Říčanech prohrát o 2 body, a po průměrném výkonu zvítězily lehce. Do družstva se začaly zapojovat nové hráčky a tak byla hra mnohdy zmatená a byla znatelná nesehranost.

V neděli v Kolíně zklamaly hlavně opory družstva, až na Nerudovou, která bodově zářila. Bohužel na vše nestačila a nikdo se k ní nepřidal. Hra byla pomalá, hráčkám se jakoby ani nechtělo hrát a tak opět dostaly příležitost hráčky z lavičky. V 5 minutě 2. poločasu vedl přesto Žďár 41 : 21, ovšem po prostřídání došlo k obratu, soupeř se chytil a úspěšnou střelbou nejlepších dvou hráček soupeře se nejen dotáhl ve skóre, ale v závěru dominoval. Výkon družstva se musí zlepšit, aby ve finálové skupině neprohrávalo rozdílem třídy.

BK Žďár – Basket Říčany      65 : 37 (19:8,35:12,53:22)

Body: Němcová 11, Kazdová 10, Musílková 10, Slámová 10, Nerudová 10, Štětková 4, Kubíková 4, Klukanová 2, Suchá 2, Kozlíková 2

BK Kolín – BK Žďár               65 : 52 (9:10,21:26,37:43)

Body: Nerudová 25(4trojky),  Slámová 7, Němcová 5, Klukanová 3(1trojka), Suchá 2, Kračmarová 2, Kozlíková 2, Kubíková 2, Kazdová 2, Musílková 2