Nekompletní kadetky doma dvakrát prohrály

Dvě těžká utkání odehrály o víkendu naše kadetky. I když kadetek byla v týmu menší polovina. Kvůli zraněním a nemocem chybělo hned 5 hráček týmu a tým tak doplnily 4 žákyně. I přes toto značné oslabení odehrály holky dvě utkání s plným nasazením a za svůj přístup si zaslouží velký respekt.

Vlčice Žďár  vs. TJ Sokol Stěžery   34 : 55    (8:15, 13:29, 26:46)

Snad po dojmem nekompletní sestavy jsme začali první utkání v pomalejším tempu a vlažně. Fakticky celý první poločas byl z naší strany nedůrazný a chyběla nám jiskra, čehož soupeřky využily. Především na doskoku si z nás udělaly trhací kalendář a díky nepoměrně většímu množství střel (z druhých, třetích či čtvrtých šancí) vedly v poločase o 13 bodů.

Do druhého poločasu jsme se dokázali lépe namotivovat a odehráli jsme ho výrazně aktivněji. Aktivnější obrana a zlepšené doskakování přineslo výrazně více protiútoků a možností zakončení. Při byť jen průměrné úspěšnosti zakončení bychom z utkání udělali snad i drama. Bohužel velké množství nepřesných pokusů znamenalo pouze vyrovnaný druhý poločas a dobrý pocit z výkonu v obraně resp. přístupu ke hře.

Vlčice Žďár  vs. TJ Sokol Stěžery   35 : 50    (4:5, 15:17, 33:66)

V druhém utkání jsme začali aktivně hned od začátku. Soupeřky jsme dokázali dostat pod tlak a nutit k chybám. Přesto bylo ještě v 6. minutě skóre 0:1 !!!! důvod ....neproměněné nájezdy, střely, či nechycené přihrávky. V podobném duchu se pokračovalo i dále v první poločase. Velká aktivita na naší straně přinášela další a další získané míče, možnosti protiútoku a zakončení. I v postupném útoku jsme dokázali soupeřky přehrávat, následně jsme se snažili hledat volné spoluhráčky, ale efektivita v zakončení byla více než mizerná.

Vyrovnané skóre po 2. a následně i po 3. čtvrtině nám pořád dávalo šanci na vítězství. Ve hře nás držela naše neutuchající aktivita v obraně, v soubojích o míč, v protiútocích.... Zlom nastal v 32. minutě za stavu 34:36... tehdy jsme totiž zaznamenali náš poslední koš ze hry. Dále už to byl jen festival neproměněných střel, nechycených přihrávek, či ukopnutých míčů. Soupeřky vyhrály posledních 8 minut 14:1 a zaslouženě získaly i druhé vítězství.

Celkově je třeba se dívat na obě utkání ze dvou směrů. Jednoznačně pozitivní a příkladný byl přístup všech holek ke hře - bojovnost, snaha o nátlakovou obranu, rychlý přechod do protiútoku atd. V tomto směru opravdu na hřišti předvedly to nejlepší co mohly a lze je jen pochválit. Současně ovšem tato rychlá a fyzicky náročná hra odkryla všechny naše slabiny. Zakončení v rychlosti, kontrola míče (přihrávání, driblink, chytání míče), rozhodování se v rychlém tempu utkání byly činnosti, ve kterých holky opakovaně selhávaly. Ale ani to není úplně špatně, pokud tuto zpětnou vazbu přijmou a poučí se z ní do dalšího tréninku. Rozhodně mají holky zdravý základ ve smyslu přístupu ke hře, od něj se mohou odrazit a zlepšovat v technických dovednostech a v rozhodování....