Nejmladší minižáci začali na výbornou

První turnaj v sezóně a pro někoho dokonce první soutěžní turnaj v životě. To byla sobota 10.10. pro nejmladší minižáky našeho klubu. 

Už více jak měsíc společného trénování mají za sebou nejmladší minižáci a tak se všichni moc těšili na první soutěžní turnaj. I přes zranění a nemoci se turnaje bohužel nemohli zůčastnit všichni kluci, kteří na chodí na tréninky a tak přišla na řadu nominace ..... někdo musel zůstat doma. Ti co na turnaj vyrazili si počínali jako zkušení baskeťáci. Pod vedením kapitána a jeho asistentů se kluci rozcvičili a hned od prvních minut se do soupeře bez rozpaků pustili. 

BBK Blansko   vs.    Vlčata Žďár
26   :   82   (8:16, 8:36, 20:56) 

S obrovským zápalem a nasazením začali kluci první utkání a tak se na první koše nečekalo dlouho. Soupeřům z Blanska se snažili kluci nedat v obraně ani kousek prostoru a popravdě se jim to docela dařilo. Po ziscích nebo doskocích míče pak neúnavně vyráželi do jednoho protiútoku za druhým. Soupeř měl s rychlou a přímočarou hrou našich kluků velké problémy. Velkou výhodou pro malé vlčata bylo také pravidelné střídání. První vítězství v turnaji - v sezóně - v životě, tak bylo díky týmovému výkonu zcela zasloužené. 

SaM Brno    vs.     Vlčata Žďár
47    :    79      (11:11, 21:45, 35:57)

Druhé utkání bylo ve svém úvodu o poznání vyrovnanější. V první pětce soupeřů nastoupil velmi šikovný a pro nás nebezpečný hráč, kterého nebylo snadné zastavit. Obrovský kus skvělé práce při jeho bránění odvedl především Mára. I díky jeho obranné činnosti a podpoře jeho spoluhráčů skončila první čtvrtina vyrovnaně. Druhá pětka pak předvedla na hřišti hotovou útočnou smršt, když soupeři nasázela 34 bodů. Blískli se v ní hlavně Jirka a Séba. Druhý poločas byl v úvodu opět vyrovnaný, kluci ale využili zkušenosti z první půle, když si soupeře drželi od těla díky pozorné obraně a rychlým protiútokům. Přestože je rozdíl ve skóre výrazný, nebylo to jednoduché utkání. Vítězství si ale kluci zasloužili zcela jednoznačně. I v tomto utkání hráli jako tým, pravidelně se na hřišti střídali, pomáhali si, spolupracovali. 

Nejmladší minižáci tak svoji sezónu zahájili na výbornou. Kromě velkého odhodlání ukázali, jak skvělou partou a týmem mohou být....  a to ještě spoustu šikovných vlčat zůstalo doma. Jejich příležitost snad brzy přijde při dalším turnaji.