Nejmladší minižácí v kvalifikaci vykročili úspěšně

Úspěšný první krok mají po víkendu za sebou nejmladší minižáci. V prvním ze tří kvalifikačních turnajů o postup na národní finále doma dokázali porazit dva svoje největší vyzyvatele a rivaly - týmy Skokanů a Tygrů z Brna. V obou utkáních si navíc počínali velmi sebevědomě a přesvědčivě. 

Domácí turnaj minižáků U11 měl být  v pořadí již druhý, ale ten první byl kvůli velké "marodce"  v týmu Tygrů Brno odložený na náhradní termín. Kluci z U11 tak vstupovali do turnaje s velkým očekáváním a zdravým respektem k oběma soupeřům. S Tygry Brno se utkali v sezóně pouze jednou a po velkém boji prohráli o pár bodů. Se Skokany se měli utkat vůbec poprvé, po spojení A a B týmu soupeř. 

Se Skokany to byl vyrovnaný boj pouze v první čtvrtině. Především na našich klucích bylo vidět, že se potřebují dostat po delší době do tempa a na stejnou vlnu. Přeci jen část týmu tvoří i kluci z přípravky. Postupně se ale kluci rozehráli k velmi dobrému výkonu. I přes dílčí individuální chybky (především v obraně) utkání postupně plně ovládli. V každé čtvrtině byli kluci výrazně lepší než soupeř a především ve hře s míčem směrem na koš byli rychlejší a šikovnější. I v takto důležitém utkání se na hřišti pravidelně střídalo všech 15 nominovaných kluků a všichni tak přispěli svým dílem k dobrému výkonu a vítězství. 

Vlčata Žďár    vs.    Skokani Brno 
102   :    54    (25:13 50:25 74:30)

Druhé utkání proti Tygrům Brno začalo s výrazným zpožděním, kvůli prodloužení předchozích utkání Tygrů se Skokany. Někdo by řekl, že to byla pro domácí vlčata výhoda, asi ano, ale ani dlouhé čekání na další utkání nebylo příjemné. Kluci se s touto neočekávanou skutečností výborně vyrovnali a ukázali, že když je třeba, dokáží se soustředit na důležité věci. Dobré rozcvičení a výborný vstup do utkání nenechal nikoho na pochybách podle čích not se bude hrát. I když kluci měli ze soupeře respek, byla z nich současně cítit sebedůvěra a chuť hrát basketbal. Oproti prvnímu utkání, kde kluci dobře útočili, ale hůř bránili, byl jejich výkon v obraně výrazně povedenější. Dobrá obrana je základ a v utkání proti Tygrům si na dobré obraně dal každý z mladých vlčat opravdu záležet. Super.  I druhé utkání tak kluci zvládli v plné rotaci a vedle tradičních lídrů ročníku 2012, přispěli velmi výrazně k dobrému výkonu i kluci ročníku 2013. 

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
80    :    33   (26:6 41:10 55:29)
  
Kluci těmito dvěma vítězstvími vykročili k účasti na NF, které se letos koná v Ostravě. Jestli po této cestě půjdou úspěšně i dále se uvidí už 5.3. (neděle), kdy nás všechny čeká druhý turnaj v Brně. Se stejnými soupeři se utkáme na jejich palubovce a bude to zase jiný příběh. 

Za podporu z hlediště děkujeme všem rodičům a fanouškům a speciálně pak paní Sedmíkové, za fotky z utkání do skupiny a k článku..... máme silný tým i mimo palubovku.