Nejmladší minižáci v derby uspěli

Více než 3 týdny čekali na svůj další turnaj nejmladší minižáci U11. Vyrazili na něj do Jihlavy, kde se v sobotu dopoledne utkali v derby s domácí Vysočinou a pak i s týmem BK Vyškov.

K utkání jsme vyrazili od haly společně s rodiči auty a podle toho vypadalo i první utkání. V hledišti jsme měli početnou skupinu fanoušků a na hřišti jsem více jak polovinu utkání hledali společnou řeč a tempo. Po vcelku povedených prvních minutách jsme sice o pár bodů vedli ale dál byl výkon mladých vlčat značně ospalý a nedůrazný. Bojovně hrající domácí se pořád drželi na dostřel i díky vyšší bojovnosti a dravosti. K výrazné změně nedošlo bohužel ani po poločase, utkání bylo i nadále vyrovnané a my jsme se až často jen otáčeli za míčem a útočníkem, který kolem nás proletěl resp. proběhl. O naší první výhře se rozhodlo až v poslední čtvrtině, kdy se kluci konečně naladili na stejné noty. Díky výrazně aktivnější hře a zvýšené bojovnosti jsme konečně bodově odskočili a trochu si vylepšili pocit z utkání, ve kterém se nám nedařilo…. nebo možná lépe řečeno, ve kterém jsme nehráli dobře a tak jak umíme.

BC Vysočina    vs.    Vlčata Žďár

37   :   52    (20:12, 31:24, 33:35)

V druhé utkání proti BK Vyškov předvedli kluci úplně jiný výkon, za který si všichni zaslouží pochválit. Je moc dobře, že se kluci dokázali mezi utkáními zkoncentrovat a druhé utkání hráli s výrazně větším nasazení, dravěji, ve větší rychlosti. Hned od prvních minut kluci dobře bránili, na rozdíl od prvního utkání dokázali sbírat odražené a volné míče a stylem start cíl si šli za vítězstvím. Dobrý výkon na obou stranách hřiště přinesl až překvapivě jednoznačné, ale s ohledem na předvedenou hru, zasloužené vítězství.

Vlčata Žďár    vs.    BK Vyškov

81   :   29    (23:6, 42:15, 56:19)

Kluci, první utkání nic moc, ale do druhé – palec nahoru. Doufám, že takto budeme hrát častěji. Byla to zábava a je moc dobře, že k dobrému výkonu přispěli všichni hráči z týmu.