Nejmladší minižáci nezvládli druhý kvalifikační turnaj

Sobotní turnaj v Brně mohl napovědět a nebo definitivně rozhodnout o tom, který tým se letos v kategorii nejmladších minižáků zůčastní MČR v minibasketbale. Nejblíže měli k postupu domácí Tygři a plány jim mohly fakticky překazit naši kluci, kdyby je dokázali v jejich hale porazit. Překvapení se ovšem nekonalo a kromě porážky s domácími Tygry, tentokrát kluci nezvládli ani utkání proti Skokanům. Z Brna jsme se domů vraceli se dvěma porážkami, a navíc po dosti nepovedených výkonech

V prvním utkání jsme nastoupili proti Skokanům. Soupeř, kterého jsme v minulém turnaji přehráli byl tentokrát nad naše síly. Bohužel to nebylo ani tak zlepšením Skokanů, jako špatnou hrou Vlčat. Přestože se hrálo až v 10:30, kluci byli jako ospalí, pomalí, nesoustředění a tak jsme od začátku tahali za pomyslný kratší konec provazu. Snad jen ve třetí čtvrtině jsme se na chvíli rozběhli a soupeře v ní přehráli. Z mínus 10 jsme rázem o 10 bodů vedli – během jedné čtvrtiny!!!! Stačilo zabrat, bojovat a běhat. Jenže čtvrtá čtvrtina proběhla podobně jak první poločas což nakonec znamenalo porážku o 8 bodů. Škoda, ale výkon to opravdu na vítězství nebyl.

Skokani Brno vs. Vlčata Žďár
53  :  47  (27:17)

V druhém utkán proti Tygrům našemu výkonu chyběla jiskra hned od úvodu. Pravda, Tygři začali s velkým nasazením, ale my jsem vlastně ani nekladli odpor. Základní podmínky pro nějaký úspěch – bojovnost, soustředění, týmová podpora mezi spoluhráči a spoustu dalšího naše hra postrádala …..   a od toho se pak odvíjel i náš basketbalový výkon. Spoustu ztracených míčů, neproměněných střel a někdy až nepochopitelných chyb v obraně k tomu bojácný a ustrašený od některých hráčů, kteří měli tým v těchto utkáních táhnout….. a pak vyčítavé nebo omluvné pohledy jeden na druhého. Tygři nás přehráli a slaví postup na MČR.

Tygři Brno vs. Vlčata Žďár
80  :   29  (44:11)

Nebyl to z naší strany povedený turnaj resp. povedené výkony. Ale spoustu toho začíná v tréninku. Třeba si kluci šáhnou do svědomí, zamyslí se, jak trénují, jak se soustředí a snaží, co si na tréninku vysvětlujeme a zdůrazňujeme a tyto věci si propojí s výkony v utkáních. Bez dobrého přístupu a snahy v tréninku se budeme zlepšovat jen málo a pomalu.