Nejmladší minižáci konečně na domácí palubovce

Třetí kvalifikační turnaj mají za sebou nejmladší minižáci U11. Tentokrát na domácí palubovce přivítali Tygra a Skokany z Brna.

Situace byla pro malé vlky před turnajem dosti nepříznívá nejen s ohledem na soupeře a předchozí výsledky. Nejvíce nás všechny trápila početná marodka, se kterou jsme se museli vyrovnat. Zranění a nemoci neumožnili nastoupit téměř polovině kluků co za tým U11 hrát můžou a na náš výkon to mělo velký dopad.

V prvním utkání se kluci utkali s brněnskými Tygry. Ti už měli jistý postu na MČR, ale i přesto do utkání vlétli naplno. I naši kluci se snažili a první čtvrtiny bylo vyrovnaná. Ne tak už druhá, kdy nás Tygři doslova roztrhali. Kluci až přiliš podlehli tlaku soupeře v obraně a chvílemi se ustrašeně zbavovali míče. Spoustou ztracených míčů, třeba i při vyhození z autu, jsme soupeři jejich snahy v útoku a naše hlavy postupně padali níže a níž. Chvílemi až odevzdaný výkon pokračoval i v druhém poločase a nebýt mladších a dravých kluků z přípravky U10 !!!! (Olík, Šimon, Jenda) měli by to s námi Tygři ještě lehčí.

Vlčata Žďár vs. Tygři Brno
29   :   91   (15:20, 20:47, 25:48)

V druhém utkání proti Skokanům jsem se museli napřed otřepat z ranní porážky abychom mohli pomýšlet na vítězství. Kluci začali dobře a v první čtvrtině soupeře přehrávali. Kluci hráli rychle a přímočaře do koše, pozorně v obraně a vše vypadalo nadějně. Druhá čtvrtina ale přinesla obrat v náš neprospěch. Kroky, ztráty míčů a spoustu neproměněných střel…. A najednou jsem prohrávali. I přesto jsem ještě ve třetí čtvrtině zabojovali. Její průběh bylo opět vyrovnaný stejně jako hra hřišti. Utkání jsme definitivně ztratili v poslední čtvrtině. Skokani po ziscích a z rychlých protiútoků stříleli snadné koše, na které jsme neměli odpověď. Zasloužené vítězství pro soupeře a spousta zkušeností pro Vlčata.

Vlčata Žďár vs. Skokani Brno
54  :   70   (17:10, 24:36, 37:48)


Kluci umí hrát určitě lepší basket, než v sobotu předvedli. Musí ale začít každý sám u sebe, přidat na bojovnosti, dravosti a zápalu v každém momentě na hřišti …. A samozřejmě i v tréninku. Do konce sezóny nás ještě pár utkání čeká, tak snad naše fanoušky potěšíme lepšími výkony než teď v sobotu.