Národní Finále v minibasketbale U12 ve Žďáře

Není tomu tak dávno, kdy ždárský basketbalový klub pořádal Národní finále v minibasketbale nemjladších minižáků a minižákyň (U11). Byl to nejen sportovně, ale i organizačně úspěšný turnaj pro náš klub. Kluci a holky ročníku 2008 a 2009 vybojovali před skvělou diváckou kulisou celkové 5. místo a prezentovali se více jak sympatickými výkony.

Nyní, po 4 letech, se minibasketbalový svátek v podobě Národního finále do Ždáru vrací. Našemu klubu bylo přiděleno pořadatelství NF. První víkend v květnu 6.- 8.5.2022 se v klubové hale Komenského 4 a v hale TJ (na Bouchalkách) představí hned 12, tentokrát však čistě chlapeckých minižákovských týmů, reprezentujících jednotlivé oblasti ČBF. Kluci narození v letech 2010 (případně 2011) absolvují svůj první velký celorepublikový turnaj. v minibasketbale mladších minižáků (U12).

12 týmů, 180 hráčů, 24 trenérů, 10 rozhodčích, delegát ČBF, starosta Města Žďár, senátor kraje Vysočina, 20 členů LOC, fanoušci ze všech koutů republiky. Ti všichni budou mít možnost během 3 květnových dní sledovat celkem 30 utkání, slavnostní zahájení a ukončení turnaje, dovednostní soutěže a samozřejmě i doprovodný program, který nemusí být nutně basketbalový. LOC turnaje – organizační tým složený především ze ždárských trenérů, fanoušků a přátel klubu budou mít další příležitost prezentovat vzestup basketbalu ve městě a regionu při organizaci této třídenní akce.

Zkušenosti z pořádání NF v roce 2018, stejně jako z dalších větších turnajů a sportovních akcí, které klub nejen pro své členy organizuje, budeme chtít využít i letos při přípravě a organizaci NF. Přípravy jsou v plném proudu. Kromě basketbalových zážitků pro samotné hráče chceme připravit organizačně povedený turnaj i pro jejich rodiče, fanoušky a všechny návštěvníky NF v minibasketbale 2022. Tyto turnaje jsou vždycky výjimečné a budeme se o to snažit i letos
uvedl v souvislosti s přípravami NF předseda klubu Mgr. Tomáš Martinec

A jaké jsou ambice ždárských vlčat? To není snadné odhadnout. Obrázek o jejich sportovních dovednostech a týmové souhře si můžete udělat v průběhu nadregionálních turnajů ČBF nebo turnajů oblastního přeboru.

Ty nejbližší proběhnout pro kategorii U12 již 27.3., kdy se nadregionálního turnaje ČBF účastní přední týmy Plzeňského (Klatovy), Středočeského (Brandýs n. L.) a Olomouckého kraje (BCM Olomouc) nebo 9.4., kdy vlčata hostí v rámci oblastního přeboru Jižní Moravy týmy Basketu Brno a SKB Tišnov.