Národní Finále pro Vlčata U11

V sobotu s Tygry doma bojovali mladší minižáci U12. V neděli se se stejným soupeřem v Brně utkali pro změnu nejmladší minižáci U11, třetím týmem na turnaji pak byli Skokani Brno. Kluci z U11 zvládli obě utkání i nekompletní sestavě a už po druhém kvalifikačním turnaji si zajistili postup na Národní Finále U11.

První utkání proti Skokanům se klukům moc nepovedlo. I když výsledek utkání tomu moc nenapovídá, předvedená hra měla daleko k ideálu a k tomu co kluci umí. Od prvních minut utkání byli kluci hodně nesoustředění a podle toho „fungovala jak obrana tak i útok. V průběhu utkání kluci udělali spoustu hloupých a zbytečných chyb a tak ze hry neměli moc radost ( a stejně tak ani trenér). Chyby jsou součástí hry, ale těch pramenících z nízké snahy nebo nesoustředění chceme dělat co nejméně.  

Utkáním jsme se společně protrápily a po jeho skončení jsme je chtěli co nejrychleji hodit za hlavu a soustředit se na důležitý souboj s Tygry.

Skokani Brno vs.  Vlčata Žďár

34 :  64  (20:38)

Až neskutečná proměna se udála během 15ti minut mezi prvním a druhým utkáním. Kluci přišli ze šatny po krátké svačince jako vyměnění. Od úvodních minut utkání s Tygry hráli velmi soustředěně, s obrovským nasazením a obětavostí. Snad jedinou činnost, kterou nedokázali proti prvnímu utkání zlepšit bylo zakončení a proměňování často i jednoduchých střel. Naštěstí jsme se mohli hned od prvních minut spolehnout na výbornou obranu. Po vyrovnané první čtvrtině jsme v té druhé přidali do protiútoku a několika rychlými koši překlopili skóre na naši stranu. Výkon v první půli byl opravdu povedený.

Když pak kluci se stejným soustředěním a intenzitou vstoupili i druhé půlky, hráči z Brna začali ztrácet poslední zbytky naděje na nějaký obrat. Definitivně jsme mohli utkání rozhodnout už v úvodu 4. čtvrtiny, ale dobré příležitosti k zakončení jsme nevyužili. V těchto okamžicích, ale kluci ukázali svůj charakter, pokračovali v soustředěné obraně a důležité koše nakonec po několika protiútocích a doskocích vstřelili. Radost z vítězství a z postupu na Národní Finále byla o to větší, protože přišla po velmi povedeném výkonu proti silnému soupeři. Udržet Tygry pod 30ti body za utkání je super.

Tygři Brno  vs.   Vlčata Žďár
29   :   40   (11:20)

Vítězstvím nad Tygry Brno si kluci z U11 zajistili postup na Národní Finále chlapců U11 2023, které se uskuteční 28.-30.4. v Ostravě. Do té doby nás čeká ještě několik turnajů na kterých budeme sbírat další zkušenosti, tak abychom v Ostravě správně reprezentovali nejen ždárský basketbalový klub ale celou oblast Jižní Moravy a Vysočiny, ve které kluci postup vybojovali.