Národní Festival vyhrál USK Praha. Žďár sklidil samé poklony

Třídenní Národní Festival v minibasketbale dívek U12 je minulostí. Vítězství si ze Žďáru nad Sázavou odvezl suverénní USK Praha, který vyhrál všech pět utkání. Jičín ve finále dvou týmů, které prošly základními skupinami bez porážky, padl 51:55. Z bronzu se radovalo KP Brno. Domácí hráčky se po dvou těsných porážkách ve skupině rozloučily se skvělým publikem vítězně, když v duelu o 5. místo porazily Slaný 56:24.

„Předně chci pogratulovat všem medailistům k jejich výkonům. Vlčata skončila po boji pátá a musím říct, že v poslední době mi dívčí složka našeho klubu dělá velkou radost, což holky potvrdily divákům i na domácím hřišti. Doufám, že ve vynikajících výsledcích – 1. místo na MČR U11 a 5. místo na Národním Festivalu U12, budeme pokračovat i nadále,“ říká předseda BK Vlci Žďár Tomáš Martinec.

Žďár hostil podobně velkou akci potřetí za posledních pět let. „Za pořadatelský tým mám velkou radost z toho, že jsme Národní Festival zvládli na výbornou, což nám potvrdili delegát, trenéři i rodiče. Jsem rád, že vedení města podporuje žďárský sport a na slavnostním zakončení nechyběl starosta Martin Mrkos, který předával medaile. Všichni na turnaji si maximálně pochvalovali atmosféru, která provázela Festival, za což před rodiči smekám. Neváhali a pomohli nám i mimo hřiště v zázemí Festivalu, díky vám všem za to,“ vypíchl Tomáš Martinec.
Ve městě bylo díky podobné události po tři dny ubytovaných okolo 250 hráčů či fanoušků. Jedna věc je se ale na Národní Finále nebo Festival kvalifikovat a druhá sehnat na podobný výjezd finanční prostředky, protože jde o výdaje, s nimiž žádný klub regionálních rozměrů dopředu nepočítá.
Tomáš Martinec předseda BK Vlci Žďár nad Sázavou
Hlavní šéf organizačního týmu na závěr dodal: „Gratuluji vítěznému USK Praha a vlastně všem týmům, které do Žďáru přijely. Ve městě bylo díky podobné události po tři dny ubytovaných okolo 250 hráčů či fanoušků. Jedna věc je se ale na Národní Finále nebo Festival kvalifikovat a druhá sehnat na podobný výjezd finanční prostředky, protože jde o výdaje, s nimiž žádný klub regionálních rozměrů dopředu nepočítá. Vlčata prožívají mimořádně úspěšné období, skvěle reprezentují město ve čtyřech minižákovských kategoriích na mistrovstvích České republiky, kde startuje pouze 12 nejlepších týmů v zemi a k tomu ještě pořádáme Národní Festival. Těším se proto na další sportovní zážitky v našem městě a pokud by někdo ze sponzorů, žďárské radnice nebo Kraje Vysočina finančně ocenil naši práci pro město a region, budeme za jakýkoliv dar moc rádi.“

Předseda BK Vlci Tomáš Martinec a starosta města Žďáru Martin Mrkos během slavnostního zakončení Národního Festivalu v minibasketbalu dívek U12. 

Vlčata prožívají mimořádně úspěšné období, skvěle reprezentují město ve čtyřech minižákovských kategoriích na mistrovstvích České republiky, kde startuje pouze 12 nejlepších týmů v zemi a k tomu ještě pořádáme Národní Festival. Těším se proto na další sportovní zážitky v našem městě a pokud by někdo ze sponzorů, žďárské radnice nebo Kraje Vysočina finančně ocenil naši práci pro město a region, budeme za jakýkoliv dar moc rádi.“
Tomáš Martinec předseda klubu BK Vlci Žďár nad Sázavou

Autor: Jiří Bubák                      Foto: Jiří Uchytil