Nadstavbová část žákovské ligy U14

V průběhu ledna absolvovali mladší žáci U14 další tři utkání nadstavbové části žákovské ligy a při 100% bilanci se vyšvihli do čela žákovské ligy skupiny C.
Vlci dokázali nejdříve zvítězit na venkovních palubovkách v Pelhřimově a Jihlavě a doma si poradili s týmem z Brna. Velké poděkování za vedení při venkovních utkáních patří trenérům Honzovi Dankovi a Kubovi Lacinovi, kteří své role na lavičce týmu mladších žáků zvládli na jedničku a v obou utkáních s Vlky zvítězili! Díky za pomoc, trenéři!

V domácím utkání si pak kluci poradili s houževnatým týmem z Brna. Po nervózním úvodu šli Vlci po úvodní čtvrtině do vedení, které se nám do poločasu podařilo navýšit. V obou úvodních čtvrtinách jsme dokázali přibrzdit fyzickou vyspělost brněnských hráčů a bojovností na obou stranách hřiště tento handicap smazat. V rozhodující třetí části, kdy jsme na hřišti pod oběma koši postrádali dominantního Šimona, jsme dokázali odrazit brněnský nápor a udržet se ve vedení. V závěru jsme si již utkání pohlídali, hosty opět bodově přehráli a zaslouženě zvítězili.
První prohru v nadstavbové části tak Vlci zaznamenali o uplynulém víkendu na hřišti v Litomyšli, kde po špatném začátku nedokázali v závěru otočit výsledek utkání a strhnout výhru na svoji stranu.
V utkání nám nevyšel první poločas, kdy jsme se vůbec nedokázali dostat do tempa, působili zakřiknutým dojmem a nedokázali být soupeři rovnocenným protivníkem. Nekoncentrovanost a až příliš časté chyby v obranném postavení dávali domácím po jednoduchých pasech velmi snadné příležitosti k zakončení. Vlci se tak v průběhu celého prvního poločasu spíše dívali domácím na záda a z povzdálí pozorovali jeden protiútok za druhým. Když už se nám podařilo doskočit míč a vyrazit do přečíslení, v přesilových situacích jsme se díky zbrklým přihrávkám nebo nedůrazu v zakončení nedokázali bodově prosadit.  Po přestávce jsme se konečně trochu nadechli, začali se lépe pohybovat, v obraně si vypomáhat a dostat domácí pod tlak. V druhé půli jsme tak byli najednou lepším týmem a je škoda, že jsme zápas nedokázali otočit na svoji stranu. Příležitostí jsme na to měli dost, bohužel nám v závěru opět chyběl důraz a přesnost v zakončení. Škoda, utkání se dalo zvládnout mnohem lépe, za výkon z první půle jsme si ale zvítězit nezasloužili.
Náladu si Vlci spravili hned v neděli na domácí palubovce, kde výrazně přehráli v nadstavbě dosud neporažený tým ze Svitav. Ten sice přicestoval bez svého nejlepšího střelce Vojty Křečka, přesto s odhodláním porvat se o průběžné první místo v tabulce.
I přes výškovou a váhovou převahu se Vlci tentokráte soupeře nezalekli a hned od úvodních minut se do svitavských zakousli. Rychlé vedení dodalo klukům na sebevědomí a po celý první poločas jich bylo plné hřiště. Aktivní obrana po celém hřišti nutila hosty k chybám v rozehrávce, čehož jsme využívali k průnikům do otevřené obrany a snadným košům. Celý první poločas jsme dokázali udržet nastavené tempo, hráli agresivní a v přechodové fázi rychlý basketbal, kterým se chceme prezentovat a utkáni do přestávky rozhodli. Po změně stran tempo hry a nasazení na obou stranách pod dojmem rozhodnutého výsledku opadlo, ale i přesto jsme dokázali nadále hosty přehrávat a hlavně dostat více do hry a dopřát větší prostor na hřišti mladším klukům z kategorie U13. Za to jsem strašně rád a věřím, že kluci tyto zkušenosti z kategorie U14 zúročí v nadcházející kvalifikaci o postup na Národní finále U13, která se rozbíhá již příští víkend.

Za dosavadní průběh v nadstavbové části a výkony v odehraných utkání musím kluky moc pochválit. Je potřeba si uvědomit, že soupiska týmu hráčů U14 se skládá pouze z 5-6 hráčů dané věkové kategorie doplněna o mladší hráče ročníku 2010. To, jakým způsobem kluci zvládají utkání mnohdy proti fyzicky zdatnějším soupeřům mě neustále mile překvapuje a před kluky smekám! Díky Vlci!

BK Sojky Pelhřimov -  BK Vlci Žďár       49:70   (8:19,22:36,42:49)
Body: Socha 22, Rosecký 18, Krejčí 16, Růžička 4, Pešák 3, Vilda, Kašpar, Pavlík po 2, Šrámek 1, Kreutzer, Osmík, Štikar. Fauly: 16:20. Trestné hody: 18/7-20/8. Trojky: 0:4.

BC Vysočina -  BK Vlci Žďár       60:102   (8:24,29:50,36:77)
Body: Socha 29, Rosecký, Krejčí po 25, Kašpar 7, Vilda 6, Růžička 4, Pešák, Štikar po 3, Šrámek, Skala, Osmík, Filipenský. Fauly: 12:15. Trestné hody: 16/5-14/7. Trojky: 1:3.

BK Vlci Žďár -  Basket Brno      70:51   (18:5,42:23,53:43)
Body: Rosecký 20, Socha 18, Vilda 12, Blažíček, Haller po 8, Filipenský, Kašpar po 2, Růžička, Skala, Kreutzer, Pavlík, Pešák, Šrámek, Tomšík, Štikar. Fauly: 22:15. Trestné hody: 16/7-24/15. Trojky: 5:3.

ADFORS Basket Litomyšl -  BK Vlci Žďár       62:57   (23:13,44:27,53:41)
Body: Socha 17, Rosecký 15, Vilda 12, Haller 8, Krejčí 5, Cik, Kašpar, Blažíček, Pavlík, Pešák, Šrámek, Tomšík, Hofmann, Štikar. Fauly: 12:12. Trestné hody: 4/2-7/5. Trojky: 2:2.

BK Vlci Žďár -  Basketbal TJ Svitavy      106:51   (32:18,64:29,78:36)
Body: Rosecký 26, Socha 21, Krejčí 18, Blažíček 16, Haller 15, Vilda, Šrámek po 3, Cik, Kašpar po 2, Pavlík, Kreutzer, Hofmann, Štikar. Fauly: 18:8. Trestné hody: 10/5-19/6. Trojky: 3:1.

Trenér: Tomáš Rosecký

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek