Nadstavbová část žákovské ligy U14

Nadstavbová část žákovské ligy U14

První utkání v novém roce mají odehráno mladší žáci U14, kteří v nadstavbové části ligy mladších žáků na domácí palubovce přehráli družstvo SK Žabovřesky a do tabulky skupiny C, ve které postupně změří své síly s týmy Basket Litomyšl, TJ Svitavy, BK Pelhřimov, BC Vysočina, Basket Brno a SK Žabovřesky, si připsali první 2body. Nedělní utkání proti Basket Brno bylo kvůli nemocem v týmu soupeře odloženo a bude se dohrávat v náhradním termínu.

Vlci se před sobotním utkáním z různých důvodů potýkali s absencemi klíčových hráčů základní rotace Vildy, Hallera a Blažíčka, přesto utkání zvládli na výbornou a zaslouženě zvítězili. Snadné to ale rozhodně nebylo. Fyzicky zdatnější soupeř nedal svoji kůži zadarmo a Vlci museli na hřišti tvrdě bojovat o každý bod. Po povedené první čtvrtině jsme v té druhé nedokázali včas zastavovat rychlé protiútoky brněnských a do poločasu přišli o bodový náskok. Zápas se tak rozhodoval ve třetí části, do které jsme nastupovali bez našeho dominantního hráče pod oběma koši Šimona. Vlci ale svou bojovností na obou polovinách hřiště nepustili hosty do tlaku a dokonce soupeře bodově přehráli. V tu chvíli už jsme věřili v úspěch, šli si cílevědomě za výhrou a utkání si v závěru pohlídali.

BK VLCI ŽĎÁR  -  SK ŽABOVŘESKY     83:64   (34:15,47:44,63:54)

Body: Socha 29, Rosecký 27, Růžička 9, Kašpar, Krejčí po 6, Filipenský 4, Štikar 2, Kreutzer, Pavlík, Pešák, Šrámek, Tomšík
Fauly: 12:21
Trestné hody: 23/16-7/3
Trojky: 3:0

Za výkon v utkání si kluci zaslouží velkou pochvalu a doufám, že si konečně uvědomí, že se nemusí nikoho bát(před zápasem v šatně to vypadalo všelijak ????) a můžou měřit své dovednosti i s těmi nejlepšími. Pokud nechají na hřišti srdce a budou makat na 100% , nemám o tuhle partu baskěťáků, bez ohledu na výsledky, obavy! Super kluci!

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil