Nadregionální turnaj U13 v Písku

Starší minižáci U13 se zúčastnili dalšího kola nadregionálního turnaje, tentokráte v Písku. V baště mládežnického basketbalu se vlčata střetla se silným týmem BK Klatovy, který se může pyšnit právem účasti na letošním Národním finále a neméně zdatnými domácími Sršni.
V prvním utkání vlčata nastoupila proti houževnatému týmu z Klatov a zaspala úvod utkání. Tým vedený velezkušeným trenérem Svojanovským si pohlídal zkušené hráče vlčat a první čtvrtině jasně dominoval. Vlčata se ale záhy otřepala a v druhé čtvrtině dotahovala náskok Klatov. Po přestávce se vlčata držela na dostřel a živila naději do poslední části, bohužel 11bodová šňůra klatovských v posledních 3 minutách 3 čtvrtiny rozhodla o jejich zasloužené výhře. I tak se ale vlčata nevzdala a bojovala až do konce utkání.
Proti domácím sršňům jsme do utkání vstoupili mnohem lépe a od úvodu byli rovnocenným soupeřem. Trochu nás sice zaskočilo střídání celých pětek v průběhu jedné čtvrtiny, kdy domácí posílali na hřiště čerstvé síly, i tak jsme ale dokázali do poločasu držet krok. Ve druhé půli se ale přeci jenom projevila větší únava vlčat, čehož sršni rychlou hrou využili k bodovému odskočení, na které jsme již nedokázali zareagovat.
Soupeřům gratulujeme k výhrám, ceníme si dalších nabytých zkušeností proti špičkovým týmům z jiných regionů a budeme se těšit na další možná vzájemná střetnutí. Pro vlčata to tak byla poslední herní příprava před blížící se účastí na závěrečném turnaji v Pelhřimově, kde se v termínu 13.-15.5. v rámci Festivalu utkají neúspěšní kandidáti z kvalifikací na Národní finále, na který se hodně těšíme.

Speciální poděkování jednak ode mě, ale i od kluků letí k Zbyňkovi Polívkovi a Lukymu Hallerovi za skvělý doprovod a kaučování vlčat během turnaje. Díky chlapi za pomoc a věřím, že jste si to s klukama užili!

BK Klatovy  -  BK Vlčata Žďár  60:44 (16:5,24:18,43:24)
Body: Haller 12, Socha 11, Polívka 7, Ganzwohl 6, Krejčí, Rosecký po 4, Filipenský, Růžička, Pavlík, Cik, Popela, Skala, Pekáč. Fauly: 13:15. Trestné hody: 16/6-21/9. Trojky: 0:3.

Sokol Sršni Písek  -  BK Vlčata Žďár  74:53 (17:13,33:24,56:41)
Body: Rosecký 16, Socha 12, Růžička, Haller po 6, Polívka 4, Cik, Pavlík po 2, Filipenský 1, Ganzwohl, Skala, Pekáč. Fauly: 14:14. Trestné hody: 12/5-21/10. Trojky: 0:0.

Trenéři: Rosecký