Nadregionální turnaj ČBF U11

Po sobotních nepovedených utkáních v Brně se nejmladší Vlčata potkala hned v neděli v klubové hale k nadregionálnímu turnaji. Už bez zraněného Dana jsme se snažili hrát lepší a týmovější basketbal než v sobotu.

To se klukům povedlo hned v prvním utkání proti Olomouci. Utkání jsme začali s výrazně větší energií než v sobotu a od začátku to byl s Olomoucí vyrovnaný boj. Postupně si kluci, především díky rychlým protiútokům vybudovali až 15ti bodové vedení. O to jsme z části přišli v druhé čtvrtině, kdy především Kuba s vypětím všech sil zastavoval nejlepšího hráče soupeře. Bojovnost a snaha se klukům vyplatila v úvodu druhého poločasu. Pár dobrý obran, přímočarost v útoku znamenali opět navýšení našeho vedení. I přesto, že olomoučtí ještě zabojovali, neměli už dost sil a času utkání ve čtvrté čtvrtině otočit. I přes chyby, které kluci udělali si vítězství zasloužili. Snažili se, bojovali a chvílemi si i pomohli jako tým. Něco přece jen umí.

Vlčata Žďár   vs.   BCM Olomouc
53   :  41  (29:23)

V druhém utkání proti Lokomotivě Plzeň kluci dobrý výkon z prvního utkání nezopakovali. Plzeň hrála v jiné rychlosti než my, a od začátku nás tímto zaskočila a přehrávala. Paradoxně to byli kluci z přípravky – Jenda, Šimon, Olík, kteří se dokázali s dravým soupeřem srovnat, bránit a vstřelit pár košů. Starší kluci zůstali v jejich stínu. Výsledek utkání jasně ukazuje rozdíl mezi oběma týmy. Smutné je, že plzeňští se na některé koše ani moc nenadřeli v obraně. Míče jsme jim dávali často „zadarmo“ a obrana fungovala jen někdy a od někoho. Bohužel i v tomto utkání kluci propadli v základních věcech, kterým se v tréninku znovu a znovu věnujeme….. Proč tomu tak bylo? To je těžká a záludná otázka…..

Vlčata Žďár vs. BK Loko Plzeň
23   :   105   (11:43)

Třetí utkání po dlouhém dni v našem vlčím doupěti (klobouk dolů i před rodiči, kteří to zvládli na tribuně) sehrály kluci proti Basketu Dubňany. Fyzicky vyspělého soupeře se kluci nezalekli a v tomto utkání opět bojovali a makali, tak jak by měli. Především v obraně se kluci oproti předchozímu utkání hodně zlepšili a za to určitě zaslouží pochválit. Naší největší slabinou bylo ovšem zakončení mnoha příležitostí, které jsme si vytvořili. Je to ale známá pravda, že bez vstřelených košů se v basketbalu těžko vyhrává a tak, jsme i přes vyrovnanou hru a velkou snahu v posledním utkání prohráli. Tentokrát, ale s hlavou nahoře. Kluci se snažili, především v obraně, ale v útoku to bylo jedno velké trápení. Budou se muset hodně snažit v tréninku, aby je míč poslouchal při driblinku, aby si dokázali přesněji přihrát a svoje střely dokázali proměnit i v utkání v rychlosti…

Vlčata Žďár vs. Basketball Dubňany
24   : 50   (16:27)

Kluci mají za sebou velmi náročný víkend. Fyzicky i basketbalově museli opravdu máknout a všichni jsme zjistili, jak na tom aktuálně jsme. Hned v pondělí se vrhneme do dalšího tréninku a krůček po krůčku se budeme zlepšovat, abychom příště hráli lépe, týmověji chytřeji a trefili o hodně košů více…. Všem našim fanouškům a rodičům děkujeme za podporu a výdrž.