Na úvod roku byli muži úspěšní jen z poloviny

Vstup do nového roku se Vlkům nevydařil podle představ. Muži v sobotu porazili Kyjov o 26 bodů, v neděli padli po velkém dramatu s Podolím o 4 body. „V utkání s Kyjovem se naskytla možnost oplatit soupeři porážku o 21 bodů, chtěli jsme toho využít a mít lepší bilanci vzájemných zápasů. Sice se nám to povedlo, ale v poslední minutě jsme přišli o zraněného Vavřínka, který nám v neděli hodně chyběl. V přetahované s Podolím byli zkušení hosté dlouho o kousek vpředu, snažili jsme se je stáhnout, bohužel se nám to nepodařilo. Koncovku poznamenalo několik sporných rozhodnutí rozhodčích. Duel jsme přesto měli zvládnout, v určitých úsecích hry si ale hosté počínali lépe a hned dvakrát odskočili do dvouciferného vedení, což rozhodlo,“ zamyslel se nad víkendem trenér Petr Šilhart.

Nyní Vlky prověří tři soupeři z čela tabulky. Po zápasech v Ostravě a Karviné i domácí duel s Valašským Meziříčím (1. února).

BK VLCI ŽĎÁN N. S. – KYJOV 78:52
Body:
Bubák 27, Vencálek 16, Malec 10, Šafránek 8, Vavřínek 8, Moučka 5, Králíček 2, Ondráček 2, Krmášek, Lacina, Mazourek, Zezula. Fauly: 23. Trestné hody: 22/10. Trojky: 6. Po čtvrtinách: 20:8, 34:27, 53:40.

BK VLCI ŽĎÁN N. S. – PODOLÍ 73:77
„Jelikož nikdo ze stovky diváků netuší, co s v závěru vlastně stalo, rád bych to napsal alespoň na klubový web. Z gestikulace sudích to totiž patrné nebylo. Po našem koši na 73:74 zbývalo do konce asi 15 vteřin. Hostující trenér začal signalizovat oddychový čas, nikdo na hřišti to ale netušil, hosté vyhodili a naši kluci věděli, že je nutné hned faulovat. O to se pokusil Vencálek, ale sudí to přešel, a tak útočící hráč běžel o metr dál, kde ho fauloval Bubák. V tu dobu se ozval hvizd sudích. Všichni jsme si mysleli, že odpískali faul. Místo toho jsme se dozvěděli, že odpískali oddychový čas a následně Bubáka za faul vyloučili, jelikož prý šlo o faul po odpískání - v přerušené hře při signalizovaném oddychovém čase. Pokud to tak skutečně bylo, pak bylo rozhodnutí sudích správné a faul bylo nutné vyhodnotit jako nesportovní. Jen nevím, proč všech deset hráčů hrálo, místo toho, aby šlo na lavičku na time-out a proč hostující hráč aktivně dribloval ve snaze neztratit míč a získat na sebe faul. Vše se seběhlo v tak krátkém čase, že i kdyby rozhodčí chtěl skutečně odpískat před košem předem nesignalizovaný oddychový čas, neměl nárok, a proto zcela zbytečně vzal osud utkání do svých rukou,“ řekl trenér Petr Šilhart. „Smutné na tom je, že i s odstupem jednoho dne, kdy s čistou hlavou tento text píši, by oba kluci, s nimiž jsem se o tom bavil, šli znovu faulovat. Píšťalku nikdo z nich skutečně neslyšel, a tak normálně hráli.“

Body: Bubák 30, Vencálek 11, Šafránek 7, Ondráček 6, Moučka 5, Zezula 5, Králíček 3, Benda 2, Lacina 2, Malec 2, Krmášek, Smolík. Fauly: 28. Trestné hody: 13/12. Trojky: 5. Po čtvrtinách: 12:13, 26:30, 50:51.