Na úspěšný vstup do nové sezóny nenavázaly...

Na úspěšný vstup do nové sezóny nenavázaly...

Na úspěšný vstup do nové sezóny v Českém poháru navázaly žďárské ženy prvními utkáními 2. ligy žen. Ty sehrály na venkovních hřištích Olomouce a Bruntálu.

Do Olomouce jsme odjely v pouhých sedmi hračkách, navzdory tomu jsme však předvedly solidní výkon. První poločas byly soupeřky schopné běhat do rychlých protiútoků a ty také úspěšně zakončovaly. Proto byl rozdíl ve skóre patrnější. Postupem času jsme si více zvykly na místní palubovku a dobrými vzájemnými kombinacemi jsme Olomouci nedovolily odskočit.

Ve druhém poločase jsme zlepšily obranu a kvalitní prací pod košem a proměňovanými nájezdy stáhly chybějící manko. Poslední čtvrtinu jsme dohrávaly v pěti, Věrka a Terka se kvůli několika sporně rozhodčími vyhodnoceným situacím bohužel vyfaulovaly. Proměnit všechny šance a šestky, mohl být zápas vítězný pro nás - hračky Olomouce ke konci utkání nedisponovaly takovým nasazením jako na začátku. I tak ale z naší strany bezvadný výkon.

Pošvicová Monika 17, Kopicová Lucie 14, Stočková Věra 11, Junová Eliška 7, Kazdová Tereza 5, Kalábová Anna 5, Blažejovská Lucie 1.

Nedělní utkání v Bruntále, který byl vloni absolutně vedoucím celkem skupiny B naší soutěže bez jakékoliv prohry, začalo v poměrně svižném tempu, čemuž napovídá výsledek první čtvrtiny - 17:21 pro nás. Poté se bohužel projevila únava a také fakt, že nás bylo ještě o jednu méně než v sobotu.

Už jsme neměly žádné problémy s fauly, ale nebyly jsme schopné s protihráčkami držet krok jak ve vracení se do obrany, tak v útoku. Ačkoliv jsme si vypracovávaly hezké pozice, naše snaha přicházela vniveč. Štěstí pracovalo pro Bruntál a jejich koš byl pro nás jako zakletý. Rozdíl ve skóre narůstal. Poslední čtvrtina byla podobně jako předchozí den dohrávána v pěti hračkách, tentokrát kvůli zranění, o výsledku utkání bylo však již rozhodnuto.

Odvážíme si tak dvě prohry, které ale přináší svá pozitiva. I v menším počtu hráček jsme schopny předvést spolupráci hodnou potlesku. Těšíme se rovněž na výhodu domácího prostředí - odveta s Bruntálem a prohraný zápas v lize může být odčiněn už příští pondělí na den sv. Václava, kdy nás v 10:00 čeká 2. kolo Českého poháru. Přijďte nás podpořit!

Stočková Věra 14, Kazdová Tereza 12, Pošvicová Monika 6, Kalábová Anna 5, Kopicová Lucie 4, Junová Eliška 2.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.