Na Pardubice Vlci U14 nestačili

Dalším soupeřem mladších žáků U14 v dosavadním průběhu extraligové nadstavby byl tým BK Vivodbooks Pardubice, který doposud nestačil pouze na tým úřadujících mistrů z NH Ostravy, jenž i letos suverénně proplouvá soutěží bez sebemenšího zaškobrtnutí.

Ve vzájemných střetnutích jak na pardubické, tak i na domácí palubovce Vlci prohráli 40ti bodovým rozdílem a velmi dobře hrajícímu soupeři stačili pouze v prvních poločasech. Obě utkání byla jako přes kopírák. Do poločasu jsme i přes chyby a hloupé ztráty dokázali držet krok a zdálo se, že bychom mohli Pardubice potrápit i ve zbytku utkání a pomýšlet na slibnější výsledek. Bohužel… místo toho, abychom využili dobře rozehraných utkání a soupeře ve druhé půli s o to větší vervou a důrazem zatlačili, vyprodukujeme takové ztráty, které nás srazí, soupeře dostanou na koně a my pak utkání odevzdáme. Stále někde vzadu v hlavách máme obavu a strach ze soupeře, který je bezesporu velmi kvalitním, ale se kterým věřím jsme schopni sehrát mnohem vyrovnanější partii. Přesně to jsou ta utkání, která potřebujeme sehrát a ve kterých si musíme osahat a vyzkoušet, že jsme schopni hrát s kýmkoliv! A hlavně si více věřit…. Není problém prohrát proti lepšímu a zdatnějšímu soupeři, ale jakým způsobem a s vědomím toho, že jsme na hřišti nechali vše, je to podstatné…. Máme se ještě hodně co učit a jsem přesvědčen, že je to pro kluky ta nejlepší škola, kterou můžou dostat. Pro nás tedy super zkušenost, která nás doufám posouvá kupředu. Jen se musíme ponaučit a více si věřit i proti nejlepším.
Následující tři utkání Vlci sehrají s SK UP-BCM Olomouc(2x vítěz letošního ročníku mezinárodního turnaje CEYBL) a zmíněným úřadujícím mistrem NH Ostrava. Tedy týmy z absolutní špičky dané věkové kategorie. Tak nám přijďte fandit a Vlky povzbudit, budeme to potřebovat.

BK Vividbooks Pardubice -  BK Vlci Žďár       91:51   (17:13,34:34,65:34)
Body: Socha 17, Kašpar 12, Šrámek 8, Růžička 6, Cik 3, Osmík, Krejča po 2, Ganzwohl 1, Skala, Polívka, Kreutzer
Fauly: 13:14
Trestné hody: 16/9-8/4
Trojky: 4:3

BK Vlci Žďár -  BK Vividbooks Pardubice       56:94   (17:24,29:38,45:65)
Body: Kašpar 18, Socha 13, Cik 8, Polívka 7, Krejča 4, Šrámek, Kreutzer, Osmík po 2, Skala, Ganzwohl
Fauly: 15:6
Trestné hody: 7/5-17/8
Trojky: 3:4

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil