Muži začnou play-off doma. Vyzvou lídra z Valašského Meziříčí

Muži začnou play-off doma. Vyzvou lídra z Valašského Meziříčí

Nepříliš povedenou druhou polovinu sezony je potřeba hodit za hlavu. Druholigové muže Žďáru čeká od 14. března play-off. Do čtvrtfinále se probojovali z posledního 8. místa, v sobotu proto na svém hřišti vyzvou nejlepší tým skupiny C z Valašského Meziříčí. Utkání začíná na Bouchalkách v 18 hodin. Odveta je na programu o den později v 11 hodin na hřišti soupeře, který by tak měl výhodu pro případ prodloužení. První duel může skončit i remízou. Vyřazovací boje se totiž hrají systémem doma – venku na rozdíl ve skóre.

„Budeme v roli outsidera, protože Valašské Meziříčí letos prohrálo pouze tři zápasy. Opírá se o nejlepšího střelce soutěže Jakuba Blažka a hostující hráče z prvoligové Ostravy. Tím, že je série jen na rozdíl ve skóre, jsou ale naše šance vyšší. Stačí pár nepovedených minut a klidně se může zrodit překvapení,“ burcuje asistent trenéra Jiří Bubák a dodává: „Pro nás je klíčové se na dvojutkání dobře připravit. Doufám, že už budou k dispozici všichni kluci, kteří měli zdravotní potíže.“

Vlci v novém roce příliš neoslňují. „V roce 2020 máme bilanci 3-7, z toho jsme hráli šestkrát doma, kde jsme v minulosti nebyli zvyklí prohrávat. Naopak soupeř padl naposledy 4. ledna, od té doby ho zdobí série 10 vítězství. Jedno uhrál i u nás, kde díky dobrému vstupu do druhé půle uspěl 63:79. Na druhou stranu jsme si v prvním poločase jednoznačně potvrdili, že se s nimi dá hrát. Důležité bude se koncentrovat celých 80 minut,“ upozorňuje Bubák.
Vlci věří v podporu diváků. „Možná to bude náš poslední domácí zápas v sezoně, možná ne. Každopádně se chceme předvést v dobrém světle a poděkovat tak našim věrným fanouškům za podporu, kterou nám tradičně projevují,“ uzavírá Jiří Bubák pozvánku na play-off.

Loni muži skončili ve skupině B na 7. místě a ve čtvrtfinále po domácím vítězství smolně vypadli po porážce ve Vysoké nad Labem. Předloni BK play-off vyhrál.