Muži zabrali, přivezli výhry z Kyjova i Kroměříže

Těžká utkání zvládli. Druholigoví muži v 7. a 8. kole vyhráli v Kyjově i Kroměříži a po šesti porážkách výrazně vylepšíli svou pozici v tabulce. „Máme za sebou 6 venkovních utkání, pohled na tabulku je teď hodně zkreslující, přesto jsem nadšený, že už nejsme na dně. Makáme dál! Respekt si zaslouží celý tým včetně těch, co s námi o víkendu nebyli,“ chválil trenér Petr Šilhart.

KYJOV – VLCI ŽĎÁR 70:76 (30:20, 46:38, 51:55)
Na horké kyjovské palubovce se Žďáru nedaří. Vstup do utkání měl proto o to pozornější. Za stavu 2:10 se domácím „zbláznili“ rozehrávač Rozsypálek (29 bodů) a křídelník Chludil (25), kteří do konce 1. čtvrtiny pomohli otočit výsledek na 30:20. „Věřili jsme, že jim trojky nebudou padat celý zápas, postupně jsme zlepšovali obranu a pomalu jsme dotahovali. Ve 3. periodě za to kluci vzali, dostali jsme jen 5 bodů a rázem jsme vedli 55:51. Kyjov zkoušel v obraně všechno možné, ale vždycky někde vyplaval Víťa Moučka a svou energií nám jako správný kapitán hrozně pomohl,“ vyzdvihl Šilhart.
Konec utkání byl dramatický, ale stále pevně ve vlčích tlapách. „Výhra nás všechny strašně nakopla, pořádně jsme si po zápase zařvali,“ smál se kouč.

Body: Bubák 25, Moučka 13, Vencálek 9, Jun 8, Ondráček 7, Seidler 6, Vavřínek 4, Polívka 2, Srogončík 2, Strážnický, Šindelář, Topinka. Fauly Žďáru: 26. Trestné hody Žďáru: 35/22. Trojky: 10:2.
 

SLAVIA KROMĚŘÍŽ – VLCI ŽĎÁR 59:69 (15:15, 28:33, 45:55)
Domácí měli v sobotu volno, na obrazu hry se to ale vůbec neprojevilo. Vlci byli všude včas, skvěle fungovali v obraně a po celý zápas nutili Kroměříž do těžkých střel, které tvrdými obroučkami nepropadaly. „Naše obrana se za poslední 3 týdny strašně zvedla, dnes nám vyhrála zápas,“ glosoval Šilhart.

Žďár prakticky celé střetnutí vedl a ve druhém poločase postupně navyšoval vedení. Po šťastné teči Vencálkovy střely, Junově levém háku a nekompromisní trojce Zbyňdi Strážnického šel 150 vteřin před koncem do 13 bodového vedení. „V koncovce jsme udělali pár chyb, trošku jsme to zdramatizovali, ale samotný závěr jsme si šestkami pohlídali. Na kluky jsem pyšný, doslova to vydřeli. Je z nich cítit obrovské odhodlání. Čekal jsem, že nám bude ve druhém poločase docházet, ale opak byl pravdou. Kroměříž už na zvrat neměla sílu,“ doplnil kouč svůj pohled.

Body: Bubák 23, Vavřínek 11, Moučka 10, Strážnický 7, Ondráček 5, Vencálek 5, Jun 3, Seidler 3, Srogončík 2, Mazourek, Šindelář, Topinka. Fauly Žďáru: 28. Trestné hody Žďáru: 23/17. Trojky Žďáru: 4.

Poslední ligové zápasy roku 2022 čekají na Vlky v domácím prostředí sportovní haly na Bouchalkách, kde vyzvou 26. listopadu od 17 hodin Žabovřesky. O den později vyzkouší nově nainstalované obroučky Podolí u Brna, utkání začíná v 10 hodin. Přijďte nás podpořit, odvedeme zase maximum.

Autor: Jiří Bubák