Muži stále bilancují na hraně play-off

Mysleli na dvě výhry, odnesli si jen jednu. Druholigoví muži i posedmé v řadě uzavřeli víkendový dvojzápas jednou výhrou i porážkou.

Na Bouchalkách se tentokrát utkali s týmy z Ostravy. Proti nimž předvedli výborné pasáže, které střídaly se špatnými či neproduktivními. „Se Slávií jsme se střelecky trápili z dálky. Na to, jak nízkou úspěšnost jsme proti zkušenému silovému celku měli, jsme byli 36 minut mírně lepší. Jenže hrozivé čtyři minuty mezi poločasovou přestávkou, které jsme prohráli 1:17, nás stály klid do zbytku sezony,“ mrzelo asistenta trenéra Jiřího Bubáka.

„Naštěstí jsme na to zareagovali nejlépe, jak jsme mohli. Proti Hladnovu jsme předvedli velmi dobrý poločas, střelecký kolaps ve třetí čtvrtině sice duel zdramatizoval, ale důležitou výhru jsme udrželi,“ dodal.

Vlci (7 vítězství) by se v případě dvou výher už mohli přestat soustředit na pásmo sestupu, místo toho jsou v tabulce po 16. kole stále osmí a šest kol před koncem základní části mají s devátou Třebíčí (6 výher) i desátou Slávií (5 výher) lepší vzájemnou bilanci. „Se Slávií jsme 50 vteřin před koncem prohrávali o 7. U nich jsme přitom vyhráli o 6 bodů. Asi 10 vteřin před klaksonem už to bylo jen o 4 a měli jsme míč. Pro některé diváky jsme proto asi nepochopitelně nikam nespěchali, ale už jsme nechtěli riskovat další střelu Ostravy,“ vysvětloval Bubák nečekaně klidný závěr. Ještě desátý tým tabulky totiž sestupuje.

Sedmnáctiletý Jakub Jaroš, autor 15 bodů, se snaží prosadit přes Ondřeje Zhasila z Hladnova. Foto: Lukáš Straka

VLCI ŽĎÁR – SLÁVIE OSTRAVSKÁ UNIVERZITA 68:72  (18:17 38:44 56:60)

Komentář trenéra Jiřího Bubáka: „Slávie měla před cestou na Vysočinu nůž na krku. Potřebovala v honbě za záchranou nutně bodovat a na jejím přístupu to bylo od začátku vidět. Kluky jsme na to upozorňovali. Když jsme hráli rychle dopředu nebo dodržovali náš pohyblivý basket v postupném útoku, všechno šlapalo podle představ. Prosadit se proti Ostravě však nebylo vůbec snadné. Když to někdo zkusil sám a ostatní mu náběhem nepomohli, přišla jeho snaha vniveč. Klíčový okamžik přišel na konci 18. minuty, vedeme 37:32, ale poločas končí 38:44. K tomu rychle inkasujeme 5 bodů na začátku druhé půle a utkání, které jsme měli pod kontrolou, rázem od stavu 38:49 marně naháníme. Asi třikrát se to po těžké dřině podařit mohlo, ale opakovaná laciná chyba posadila Ostravu vždycky zpátky do sedla. Výsledek nás zklamal, ale v poslední půl minutě už jsme pošilhávali hlavně po lepší vzájemné bilanci. To, že jsme to stáhli pod 6 bodů, je pro nás aspoň malou útěchou.“

Body: Bubák 20, Jeřábek 14, Jaroš 8, Coufal 7, Lacina 6, Strážnický 6, Beran 4, Pleva 2, Polívka 1, Kužel, Topinka. Fauly: 20:17. Trestné hody: 21/18 – 14/11. Trojky: 7:2.

VLCI ŽĎÁR – HLADNOV OSTRAVA 75:64  (20:15 43:25 51:45)

Komentář trenéra Jiřího Bubáka: „Hladnov si chtěl po zaváhání v Třebíči vylepšit náladu. Naše obrana ale byla v prvním poločase proti. Jsem rád, že hráči pochopili, že při řešení clon musí být v jiném postavení. Hosté si s tím nevěděli rady, držel je útočný doskok. Ve druhé čtvrtině jsme hráli podobně, jako při nedávné výhře v prvním Podolí - s maximálním nasazením na obou polovinách hřiště, dobrou spoluprací i střelbou z dálky. Jsem rád, že diváci viděli, čeho jsme schopní a doufám, že jim to budeme předvádět co nejdelší časové úseky. Vstup do druhé půle byl od obou týmů rozpačitý. Nám zvlhl střelecký prach, Hladnov pomaličku dotahoval, o jasnou výhru jsme se začali bát. Poslední minuty jsme ale zvládli, i když jsme měli být trpělivější. Pochválit musím výkon Ondry Plevy, který si v tréninku říkal o výraznou minutáž.“

Body: Lacina 17, Jaroš 15, Jeřábek 14, Bubák 12, Beran 4, Malec 4, Pleva 4, Topinka 3, Strážnický 2, Jun, Kužel, Tomek. Fauly: 24:16. Trestné hody: 11/8 – 30/20. Trojky: 7:4.

Další domácí utkání čekají na Vlky až po dvou reprezentačních pauzách na začátku března. Do té doby nastoupí v posledním Frýdku-Místku a vedoucí Karviné.

Autor: Jiří Bubák