Muži si zahrají play-off

Dva domácí zápasy uzavřely pouť mužů Žďáru základní částí druhé basketbalové ligy. Se sestupující Olomoucí Vlci senzačně klopýtli, Šumperk už ale porazili a s bilancí 10 výher a 12 porážek si pojistili 8. místo, které jako poslední zaručovalo účast v play-off. Kromě Olomouce z ligy sestupují i Žabovřesky a Kroměříž. „Chtěli jsme vyhrát dvakrát, bohužel náš výkon na hřišti tomu hlavně v sobotu neodpovídal. Rychlí hráči Olomouce nám dělali velké potíže, přesto jsme měli utkání zvládnout. Šířka kádru, zkušenost a síla byly na naší straně. Selhali jsme hlavně střelecky, do nájezdů jsme se nedostali a v obraně jsme neplnili, co jsme měli. Snad to bude dostatečným ponaučením před těžkým play-off,“ doufá trenér Martin Lukáš.
Žďár vstoupí do vyřazovacích bojů v sobotu 14. března domácím zápasem s Valašským Meziříčím, které dosud prohrálo pouze třikrát. Začátek utkání je na Bouchalkách v 18 hodin. Odveta se hraje o den později na hřišti soupeře. Postup si zajistí tým, jenž bude mít po dvojzápase lepší skóre.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – UP OLOMOUC 68:70
Body:
Pospíšil 14, Zezula 11, Lacina 9, Vavřínek 6, Vencálek 5, Krmášek 4, Mazourek 4, Ondráček 4, Tyl 4, Smolík 3, Králíček 2, Šafránek 2. Fauly: 22:11. Trestné hody: 6/2 – 24/9. Trojky: 4:9. Po čtvrtinách: 22:21, 45:39, 55:56.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – ŠUMPERK 96:73
Body:
Vavřínek 19, Lacina 18, Šafránek 14, Mazourek 11, Pospíšil 9, Zezula 8, Králíček 7, Vencálek 4, Smolík 3, Ondráček 2, Krmášek 1, Tyl 0. Fauly: 19:17. Trestné hody: 13/5 – 19/14. Trojky: 11:7. Po čtvrtinách: 26:22, 47:41, 71:61.