Muži si s předstihem zajistili play-off

Loni dřeli do posledního kola, aby nakonec proklouzli do play-off ze 7. místa. Letos si druholigoví muži zajistili účast ve vyřazovacích bojích už dvě kola před koncem základní části. Na své palubovce porazili Šumperk i UP Olomouc a s bilancí 10 výher a 10 porážek se dělí o 6. příčku. „Máme nejmladší tým ligy (tentokrát hrálo 7 juniorů), který v tréninku dobře pracuje. Postupně jdeme nahoru, což jsme svou hladovostí potvrdili. Soupeře jsme fyzicky utahali. Jsme rádi, že jsme bezpečně zvládli oba zápasy a všichni si mohli zahrát. Už nyní máme jisté play-off,“  říká trenér Petr Šilhart.

VLCI ŽĎÁR – ŠUMPERK 103:62 (20:13, 49:28, 69:40)

Kvůli odloženému sobotnímu utkání nastoupili muži jen v neděli. A na zápas se Šumperkem budou rádi vzpomínat. V utkání plném rychlých protiútoků a hezkých zakončení vyhráli vysoko 103:62. „Výsledek vypadá skvěle, ale nepřeceňujeme ho. Soupeř si užil to, co my celou loňskou sezonu. V sobotu odehrál těžký zápas v Třebíči a v neděli prostě nebyl tak svěží jako my. Chtěli jsme toho využít a vyhrát alespoň o 19 bodů, abychom měli lepší vzájemný zápas. Jsme rádi, že se to podařilo už do poločasu a ten druhý jsme si užili. Velkou porci minut dostali všichni hráči,“ těší trenéra Petra Šilharta.

Body: Jeřábek 14, Jaroš 13, Coufal 12, Lacina 12, Strážnický 12, Danko 9, Beran 8, Jun 8, Bubák 6, Pleva 5, Malec 2, Topinka 2. Fauly: 20:15. Trestné hody: 19/13 – 27/15. Trojky: 4:5.

VLCI ŽĎÁR  - UP OLOMOUC 88:65 (19:21, 43:33, 69:52)

Dohrávka ve čtvrtek 7. března měla být při pohledu na tabulku jasnou záležitostí, ale Olomouc od začátku ukazovala, že přijela uhrát dobrý výsledek. Pod košem a na rozehře měla kvalitní hráče a když jim to domácí usnadňovali tím, že nebránili na sto procent, hrál se vyrovnaný basketbal.

Ve druhé periodě se přístup Vlků změnil, jejich nasazení šlo výrazně nahoru a výsledkem byla rychlejší a důraznější hra plna zisků a snadných zakončení z brejků. „Olomouc, která měla tři dvoumetrové hráče, měla problémy na doskoku, snažili jsme se toho na obou koncích hřiště využívat. Našim pivotům se dařilo vyrážet vpřed a přečíslovat pomalu se vracející Hanáky,“ viděl Šilhart hlavní příčinu obratu z 19:21 na 43:33, který dokonal trojkou s klaksonem Lacina.

Po přestávce Žďár bleskově navýšil své vedení na 51:34. „Pak jsme si asi mysleli, že to půjde samo, inkasovali jsme během dvou minut deset bodů v řadě, ale naštěstí jsme se zase vzpamatovali a zbytek utkání už byl v naší režii,“ uzavřel Šilhart.

Ten v závěru vyslal na hřiště s kariérou se loučícího Tomáše Juna, který Šumperku nasázel osm bodů. „Dneska se sice netrefil, trojka mu tam skákala po obroučce, strašně jsme mu ji přáli, ale loučil se vítězně a za to jsme všichni moc rádi. Věřím, že u basketu zůstane a bude předávat své zkušenosti dál. Harry, děkujem!“

Body: Bubák 19, Jaroš 15, Beran 13, Lacina 13, Strážnický 11, Danko 9, Topinka 3, Jeřábek 3, Pleva 2, Jun, Malec. Fauly: 24:18. Trestné hody: 16/11 – 28/19. Trojky: 7:6.

NA PLAY-OFF PŘIJĎTE 6. DUBNA!

Do konce základní části zbývá Vlkům odehrát utkání na Žabovřeskách (16. března, 6. místo) a v Černých Polích (17. března, 2. místo). Vlci mohou skončit pátí až osmí, takže dostanou soupeře z 1. až 4. pozice. Už nyní je proto jisté, že play-off, které se hraje na dva zápasy na rozdíl ve skóre, zahájí v hale na Bouchalkách v sobotu 6. dubna doma. „Fanoušci, těšíme se na vás, budeme vás potřebovat!“

Autor: Jiří Bubák