Muži si jistotu play-off nevybojovali

Muži si jistotu play-off nevybojovali

Venku se druholigovým mužům prostě nedaří. Rozdílem třídy tentokrát padli ve Vysoké nad Labem a Holicích, kde uzavřeli svou bilanci na cizích hřištích v základní části na 2 výhry a 9 porážek. Uspět dokázali pouze v sestupem ohrožených Kutné Hoře a Jindřichově Hradci. „Oba soupeři mají svou kvalitu. Vysoká má ve svém středu řadu zkušených hráčů, kteří si umí vyhovět. Nám se opět nedařilo zakončení, potýkáme se s tím prakticky celou sezonu. Nehrajeme špatně, ale volné pozice neproměníme a po rychlém přechodu inkasujeme. V Holicích jsme se dlouho drželi, poločas byl o dva body, ale pak se projevila výšková převaha domácích a naše útočná nemohoucnost,“ popsal hlavní důvody porážek trenér Petr Šilhart.

Doma přitom jeho celek zdobí 7 výher a pouhé 2 porážky. „To, že je ta bilance skoro opačná, je špatné, ale stává se to i lepším týmům než jsme my. Co mi na tom vadí, je fakt, že doma se na výhru hrozně nadřeme a venku většinou vzdorujeme maximálně poločas,“ štvalo Šilharta.

Dvě kola před koncem je jasné, že si Žďár udrží druholigovou příslušnost i v příští sezoně. Z ligy sestoupí poslední tři celky a ani jeden z nich už se přes Vlky převalit nemůže. Cesta do osmičlenného play-off  se však zkomplikovala. „Brandýs vyhrál poslední čtyři utkání, Boleslav tři a my žádné. Navíc s oběma máme horší vzájemný zápas. Všichni teď hrajeme doma, kde se rozhodne. My hostíme oba Liberce, kterým půjde o výhodnější nasazení pro vyřazovací část. Boleslav s Brandýsem přivítají Holice a Vysokou. Máme to stále ve svých rukách. Doufám, že to na Bouchalkách, kam se od listopadu vracíme, zvládneme,“ přál si Petr Šilhart. Pokud by Žďár obsadil až 9. místo, sezona by pro něj předčasně skončila.

V sobotu 9. března přijede na Bouchalky Lynx Liberec, tedy tým, který Vlci loni vyřadili ve finále play-off. Utkání začíná v 18 hodin. O den později zavítají na Vysočinu od 10 hodin mladí Kondoři, kteří svou rychlostí přejeli Žďár na své palubovce 113:75.

VYSOKÁ N. L. – ŽĎÁR N. S. 95:56
Body:
Bílek 11, Stoček 9, Rosecký 7, Seidler 6, Vencálek 6, Smolík 5, Králíček 3, Ondráček 3, Pospíšil 2, Růžička 2, Zezula 2. Fauly: 11:14. Trestné hody: 14/13 - 10/7. Trojky: 8:5. Po čtvrtinách: 25:8, 47:22, 70:35.

HOLICE - ŽĎÁR N. S. 90:64
Body:
Bílek 14, Vencálek 12, Pospíšil 11, Ondráček 8, Rosecký 8, Zezula 6, Stoček 3, Růžička 2, Benda, Králíček. Fauly: 28. Trestné hody: 24/15. Trojky: 3. Po čtvrtinách: 19:14, 40:38, 62:47.