Muži se z Brna vrátili s prázdnou

Muži se z Brna vrátili s prázdnou

Vlci se dvakrát představili na stejném místě, dvakrát se vraceli s prakticky totožným výsledkem. Hala Morenda žďárským mužům mnoho radosti neudělala. Z výher se radovaly IMA Brno a Černá Pole. „Oba soupeři vyhráli zaslouženě. K lepšímu výsledku nám scházela přesnější muška. Nedařilo se nám z dálky a trápili jsme se i z pod koše. Na zakončení musíme stále pracovat,“ řekl trenér Martin Lukáš.
Žďár toužil alespoň po jedné výhře, aby mohl pomýšlet na lepší než osmou příčku a vyhnul se tak v play-off vítězi skupiny. Trochu radosti mu proto udělaly jen výsledky dvou nejbližších pronásledovatelů. „Kroměříž s Kyjovem se vrátily ze svých výjezdů rovněž s prázdnou, takže jsme udrželi osmou příčku a výrazně se přiblížili záchraně,“ upřesňuje Lukáš.
Se základní části se Vlci rozloučí na přelomu února a března. V sobotu 29. 2. hostí od 18 hodin poslední Olomouc. O den později zavítá do Žďáru Šumperk. Duel začíná netradičně už v 9.30.

SA IMA BRNO – VLCI ŽĎÁR N. S. 82:63
Body:
Smolík 11, Moučka 10, Lacina 7, Vavřínek 7, Králíček 6, Ondráček 6, Zezula 5, Malec 5, Vencálek 2, Krmášek 2, Stoček 2, Mazourek 0. Fauly: 17:23 Trestné hody: 25/17 - 15/7. Trojky: 9:3. Po čtvrtinách: 29:12, 46:34, 66:49.

Hosté proti mladíkům z Brna nezačali dobře a rychle prohrávali o šest bodů. Poté se hra vyrovnala, ale konec periody vyzněl jasně pro domácí. Ve druhé čtvrtině se ale karta začala obracet a Vlci po změně obrany své manko umazávali. „Soupeře jsme zaskočili, bohužel jsme se v útoku nedokázali z vypracovaných pozic prosadit,“ litoval Lukáš. A tak jeho tým v poločase prohrával 46:34.
Po přestávce však bylo rychle hotovo. V rozmezí 22. až 24. minuty začali domácí trefovat trojky a šňůrou 11:0 utkání rozhodli. „Ve zbytku duelu jsme stále bojovali, vytáhli jsme obranu, větší agresivita na Brno platila, ale domácí už si výsledek pohlídali,“ uvedl trenér Martin Lukáš.

ČERNÁ POLE BRNO – VLCI ŽĎÁR N. S. 81:57
Body:
Vavřínek 12, Moučka 8, Smolík 6, Malec 6, Ondráček 5, Mazourek 4, Lacina 4, Králíček 4, Zezula 3, Krmášek 3, Vencálek 2, Stoček 0. Fauly: 26. Trestné hody: 13/7. Trojky: 4. Po čtvrtinách: 18:10, 42:27, 57:38.

Domácí, jejichž hra stojí a padá na hostujících hráčích z Opavy, se pustili do Vlků s chutí. Díky dvojici Bukovjan-Štěpánek, která se po pátku a sobotě musela smířit se 4. místem v Českém poháru, měli zápas pod kontrolou. Rychlonohý Bukovjan, trhal obranu Žďáru a z jeho práce těžilo celé mužstvo. „Domácí se opírali o individuality, které my nemáme. Třeba rozehrávač Bukovjan dal v sobotu 19 bodů extraligovým Svitavám, nejvyšší soutěž hraje pravidelně i pivot Štěpánek. V první lize tahle dvojka táhne Opavu B a přesně tohle duo utkání prakticky rozhodlo. Naši kluci aspoň viděli, že musí v tréninku ještě hodně makat, aby se jednou dostali na jejich úroveň. Bojovnost se nám ale upřít nedá, bohužel chyběla nadstavba v proměňování slušných pozic,“ uzavřel Lukáš hodnocení.