Muži se vydali jiným směrem, na úvod sahali po výhře

Druholigoví muži zažili v posledních dvou týdnech změny. K týmu se po 2 letech a 8 měsících vrátil trenér Petr Šilhart, který nahradil Martina Lukáše. Šilhart si za svého kolegu zvolil Jiřího Bubáka. Oběma trenérům se podařilo zlákat k návratu odchovance a všichni společně chtěli vnést do družstva zkušenosti a vítěznou mentalitu.

„Měli jsme dva tréninky, zázraky se očekávat nedaly, ale přesto jsme všichni věřili, že první výhru urveme. V Třebíči jsme to měli dobře rozehrané a ukázalo nám to, že síla v týmu je. Musíme na sobě tvrdě pracovat, krásné zápasy se teď od nás čekat nedají, šest hráčů se vrací po dvou až tříleté pauze. Tréninkové manko je znát a celé družstvo si bude nějakou dobu sedat. Ale podle reakce kluků vidím obrovskou chuť rvát se za Vlky, jsme na správné cestě,“ říká Petr Šilhart.

TŘEBÍČ – VLCI ŽĎÁR 75:64 (18:10, 30:37, 57:48)

Derby mělo jasný podtext. Oba celky chtěly poprvé v sezoně vyhrát. Domácí začali lépe, Vlci udělali několik laciných chyb v obraně a výsledkem bylo vedení Třebíče 18:10. Ve druhé čtvrtině se Vlci rozehráli, semkli se v obraně, v útoku putoval míč dobře z ruky. Výsledkem byl obrat na 24:34 a nadějný poločasový výsledek 30:37.

Po změně stran chtěl Žďár pokračovat ve své hře, ale výrazně zlepšený výkon Třebíče znamenal rozhodující zlom v zápasu. „Je nutné domácím pogratulovat, druhý poločas zvládli skvěle a rozhodně nešlo o druholigový duel dvou aktuálně nejhorších celků tabulky. Po zápase zavládlo v šatně obrovské zklamání. Ale když se na to podívám trochu s odstupem, nejvíc mě hřeje fakt, jak moc zlomení navrátivší kluci po utkání byli. Věděli, že nejsou dobře připravení, ale od začátku mysleli jen na vítězství, nikdo si sem nepřišel jen tak něco odehrát. A jak ty kluky znám, vím, že dokážou strhnout celý tým,“ podotýká Petr Šilhart.

Body: Bubák 17, Polívka 10, Vavřínek 10, Vencálek 10, M. Strážnický 7, Šich 6, Jun 2, Srogončík 2, Moučka, Pleva, Z. Strážnický, Topinka. Fauly: 15:21. Trestné hody: 21/10 – 11/8. Trojky: 3:6.

ČERNÁ POLE BRNO – VLCI ŽĎÁR 93:63 (25:14, 49:32, 70:50)

Černá Pole se opírají o zkušené brněnské mazáky. Základní sestava, v níž měl nejmenší hráč 195 centimetrů, budila respekt. Domácí v úvodu dobře stříleli a rychle si vypracovali desetibodový náskok, který plynule narůstal. Vlci se snažili plnit pokyny a po změně stran donutili šňůrou 10:0 domácí k oddechovému času.

„Za stavu 54:44 jsem z kluků cítil velké odhodlání, bohužel domácí poslali na hřiště to nejlepší, rychle se chytili a vytvořili si rozhodující náskok,“ konstatuje trenér Jiří Bubák a dodává: „V utkání dostali prostor všichni hráči, viděl jsem jedenáct hladových Vlků, kteří za každé situace bojují o co nejlepší výsledek. I když to podle počtu obdržených bodů nevypadá, obrovský posun byl vidět v obraně, od které se musíme odpíchnout.“

Body: Moučka 16, Topinka 9, Seidler 8, Vavřínek 7, Vencálek 7, Jun 6, Srogončík 6, Pleva 2, Šich 2, Z. Strážnický, Šorf. Fauly: 10:22. Trestné hody Žďáru: 13/8. Trojky: 10:7.

Nyní je před Vlky na programu 1. kolo Českého poháru, v němž vyzvou 28. října v hale na Bouchalkách druholigové Holice. Utkání začíná ve 20 hodin.