Muži se představili na domácím turnaji

V novém ročníku 2. ligy mužů, který začíná na ždárských Bouchalkách už 16. září, bude v dresu Vlků nastupovat výrazně obměněná a notně omlazená sestava. Díky výborné práci trenérů Danka, Beneše a Topinky staršího si o ligovou minutáž hlasitě říká značná část juniorů. Řada z nich si na domácím mužském přípravném turnaji odbyla seniorskou premiéru. Vlci obsadili v konkurenci tří druholigových celků 2. místo za vítěznou rezervou extraligového Kolína, který dorazil i se dvěma mladými hráči A-týmu.
„Trénujeme od 7. srpna a byli jsme zvědaví, jak se natěšení kluci předvedou. O výsledky nám ještě nešlo, chtěli jsme se zaměřit na dílčí aspekty naší hry a souhru na obranné a útočné polovině. Je před námi hodně práce, ale máme na čem stavět,“ řekl trenér Petr Šilhart.
Zatěžkávací zkouškou prošli František Beran, Jakub Jaroš, Vojtěch Mráček a Jan Jeřábek, který dokonce „nosil“ kapitánskou pásku. „Je začátek sezony, všechno je plné chyb a budeme chtít, aby si kluci postupně víc vážili míče, byli trpělivější. Ale teď jsme nikoho nechtěli brzdit, hnali jsme je dopředu. Dopřáli jsme jim i vyrovnanou koncovku s Kolínem a jsme rádi, že si ji zažili a snad se z ní do příště poučí. S přístupem kluků jsme maximálně spokojení. Navíc další perspektivní hráči nám ještě chyběli,“ doplnil Šilhart.

Výsledky Žďáru:
VLCI ŽĎÁR – KBELY 72:61
VLCI ŽĎÁR – KOLÍN B 53:55


Už tento víkend odehrají muži poslední tři přípravná utkání na turnaji v Třebíči, kde bude šest druholigových celků. V sobotu 16. září už totiž půjde na Bouchalkách o ligové body s Podolím a o den později s Kroměříží.

Autor: Jiří Bubák

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil