Muži před vlastním publikem selhali

Druholigoví muži se poprvé po přesunu do moravské skupiny C představili vlastnímu publiku. Vzpomínat na druhý říjnový víkend nebudou v dobrém, protože doma podlehli jak nováčkovi z Hladnova, tak týmu usilujícímu o postup do vyšší soutěže. Karviná přejela mladé Vlky o propastných 83 bodů. „Chybí nám zkušenosti. Vůdce týmu, který by vzal zodpovědnost na sebe. Střelec, co dá pár těžkých bodů a strhne zbytek družstva,“ uvědomoval si trenér Martin Lukáš.

„K dnešnímu zápasu není moc co říct. Soupeř nás přehrál jednoznačně úplně ve všem. Kvalita Karviné byla o soutěž jinde. Nešlo nám vůbec nic. V poločase jsem se snažil kluky nabudit, prvních pět minut jsem viděl i přes ten hrozivý výsledek zlepšení, ale pak jsme do toho zase spadli a už jsme se jen vezli,“ řekl k velmi nepovedenému utkání trenér Martin Lukáš.

VLCI ŽĎÁR – KARVINÁ
39:122 (13:39, 27:73, 31:99)
Fauly: 13
Trestné hody: 41/31
Trojky: 9

„V neděli přijel soupeř, kterého jsme měli porazit. Kluci z Hladnova, kteří přijeli bez svého nejlepšího střelce, se v prvním poločase hledali. Střelecky se trápili. Poločas jsme měli vyhrát o 10 a byl by to úplně jiný zápas. Bohužel jsme se celé utkání jen vezli v závěsu. Vždycky, když jsme se dostali na kontakt a vypadalo to, že by se vývoj duelu mohl otočit, nás srazila vlastní laciná chyba a nepřesné zakončení. Soupeř z toho vyrážel do nezformované obrany a jeho silovější hráči míč do obroučky vždycky nějak dotlačili. V obraně jsem postrádal lepší hru jeden na jednoho a doskok, po němž bychom mohli založit rychlý protiútok,“ viděl utkání Martin Lukáš.

VLCI ŽĎÁR – BK HLADNOV
76:85 (14:19, 30:37, 46:64)
Fauly: 16
Trestné hody: 45/26
Trojky: 7

Před Žďárem, jenž po čtyřech zápasech ještě neokusil pocit vítězství, je nyní série čtyř těžkých venkovních utkání. Doma se představí až na konci listopadu.

Trenér: M. Lukáš

Autor: T. Vejlupek, J. Bubák

Foto: J. Uchytil