Muži neuspěli. Ze Slezska se vrací s prázdnou

Těžký los čekal na muže v 15. a 16. kole 2. ligy. Třetí Hladnov i dosud neporažená Karviná byly nad síly Vlků, kteří se na Vysočinu vrátili s prázdnou. 

„Věděli jsme, že nás čekají opravdu silní soupeři. V obou utkáních jsme výborně začali, ale ve zbývajícím čase jsme nedokázali navázat na výkon z první čtvrtiny. Do zápasů se zapojili i hráči, kteří delší čas nehráli,“ uvedl trenér Petr Šilhart

OSTRAVA HLADNOV – VLCI ŽĎÁR 85:51 (10:11, 45:27, 60:41)
Nováček soutěže vtrhl do ligy jako velká voda, když ho dokázali porazit jen první dva týmy tabulky. „Přesto jsme chtěli Hladnov zaskočit. Pomýšleli jsme na vítězství,“ prozrazuje hrající trenér Jiří Bubák.

Žďár byl v úvodu všude dřív, prosazoval se v útoku a výborně bránil. Po prostřídání na konci první čtvrtiny se Hladnov zvedl a začal předvádět, proč dosud prohrál jen čtyři střetnutí. „Vnutil nám svoji hru, se kterou jsme měli na obou stranách hřiště obrovské problémy, nedokázali jsme se dostat do pozic, na které jsme zvyklí. Do poločasu to bylo o dvacet a ve zbytku utkání už jsme na zvrat neměli.“ Vzpomíná trenér Šilhart.

Body: Vavřínek 13, Bubák 11, Seidler 8, Šindelář 5, Moučka 4, Polívka 4, Mazourek 2, Šich 2, Topinka 2, Z. Strážnický, Šorf, Vencálek. Fauly: 10:23. Trestné hody 22/13 – 6/3. Trojky: 8:4.

KARVINÁ – VLCI ŽĎÁR 103:53 (24:12, 52:28, 79:36)
Lídr nastoupil v plné sestavě a 33 minut byl lepším týmem na hřišti. Těch úvodních sedm patřilo Vlkům, kteří si dokázali, že i s podobně silným soupeřem mohou hrát vyrovnaný basketbal. Na začátku svítilo na tabuli skóre 0:6 a ještě 13:12 bylo hratelných. V průběhu duelu se však projevovala výšková převaha a zkušenosti domácích, kteří si v postupném útoku dobře podávali míč a prosazovali se buď z pod koše, nebo po vyhození z perimetru.

Skóre začalo narůstat a zastavilo se na rozdílu 50 bodů. „Vypadá to hrozně, ale podobné výsledky letos Karviná občas předvádí. Než jsme k týmu v říjnu nastoupili, vyhrála ve Žďáře 39:122. Podobnému debaklu jsme chtěli zabránit a jsme rádi, že to po 3 měsících dopadlo lépe,“ konstatoval Šilhart a dodal: „Během utkání, v němž si zahráli všichni kluci, jsme si opět dokázali, že náš systém může fungovat na kohokoliv, jen se ho musíme držet. Stále se trápíme střelecky, čehož soupeř využíval v přechodu do protiútoku a skóre snadno narůstalo,“ sdělil trenér mužstva Petr Šilhart.

Body: Bubák 14, Topinka 12, Seidler 8, Šindelář 5, Mazourek 2, Jun 2, Šorf 2, Růžička 2, Z. Strážnický 2, Šich 2, Moučka 2. Fauly: 8:27. Trestné hody: 33/23 – 8/5. Trojky: 8:4.

Kvůli reprezentační pauze se Vlci představí až 11. února, kdy vyzvou na Bouchalkách dalšího atraktivního soupeře z brněnských Černých Polí. Druhý tým tabulky v neděli vystřídá záchranářské derby, v němž půjde o klíčové body.

Autor: Jiří Bubák