Muži - Na úvod dvě venkovní prohry

Omlazení muži vstoupili do úvodních utkání 2. ligy na venkovních hřištích v Olomouci a v Ostravě, kde shodně prohráli.

Pro letošní sezonu byli svěřenci trenéra Martina Lukáše přeřazeni do moravské skupiny C. Z dvanáctičlenné soutěže před startem ročníku odpadla Chrudim, a tak má skupina C pouze 11 družstev. Nejlepších osm postoupí do play off, poslední dvě sestoupí.

Muži se ve 3. a 4. kole představí na své palubovce. Ve sportovní hale na Bouchalkách hostí v sobotu 8. října silnou Karvinou, o den později přivítají nováčka z Ostravy Hladnova.

SK UP OLOMOUC – BK VLCI ŽĎÁR 80:64
„Do prvního utkání jsme nastoupili s nejmladším družstvem v soutěži s věkovým průměr 21 let. Pro řadu hráčů to bylo vůbec první soutěžní utkání v kategorii dospělých, což se projevilo i mírnou nervozitou v jeho úvodu. Postupem času však hráči získávali větší jistotu a hráli v rámci svých možností s dobrým nasazením a bojovností. V útoku jsme se snažili o rychlý přechod na útočnou polovinu a v obraně o celoplošnou osobní obranu. Soupeř využíval zejména svých zkušených podkošových hráčů, kteří nás dokázali v útoku i v obraně na doskoku porážet a postupně si vybudoval rozhodující náskok. I když jsme se snažili držet vysoké tempo hry, bylo znát, že nám chybí především zkušenosti v kategorii dospělých a soupeř toto utkání zaslouženě vyhrál,“ řekl trenér Martin Lukáš.
Body: Lacina 13, Šich 11, Š. Polívka 10, Pleva 9, Mazourek 9, Šindelář 8, Z. Strážnický 4, Topinka, Moučka, Srogončík, Šorf. Fauly: 16:19. Trestné hody: 15/12 - 13/6. Trojky: 12:8. Po čtvrtinách: 22:17, 43:30, 59:44.

SLÁVIE OSTRAVSKÁ UNIVERZITA – BK VLCI ŽĎÁR 116:75
„Ve druhém utkání v Ostravě jsme nastoupili proti velmi zkušenému a fyzicky lépe disponovanému soupeři, který hrál hned od začátku naplno a zejména ve hře v podkošovém prostoru nám nedával moc šancí se prosadit. I přesto jsme se snažili opět o celoplošnou obranu a rychlý přechod do útoku a následně úspěšně zakončovat. Sportovně musím přiznat, že tentokrát byl soupeř hned od začátku nad naše síly a zaslouženě vyhrál vysokým rozdílem. I přes tuto porážku musím hráče pochválit za nasazení a bojovnost, s nimiž utkání odehráli. Uznání za přístup a bojovnost se nám po utkání dostalo i ze strany soupeře, a dokonce i rozhodčích. Věřím, že nabyté zkušenosti z těchto utkání budou pro naše hráče dalším impulzem i motivací do jejich dalšího tréninkového úsilí a využijeme je v dalších utkáních,“ uvedl Martin Lukáš.

Pěti trojkami se v utkání blýskl Šimon Polívka, který společně s Ondřejem Plevou a Zbyňkem Strážnickým (všichni ročník narození 2005) odehráli o víkendu první ligové minuty mezi dospělými. Další zcela novou tváří je Martin Šindelář (2004) z Holic.
Body: Polívka 21, Moučka 11, Srogončík 9, Pleva 8, Šindelář 7, Lacina 6, Strážnický 5, Šorf 4, Topinka 2, Mazourek 2, Šich. Fauly: 15:23. Trestné hody: 28/20 – 14:10. Trojky: 12:7. Po čtvrtinách: 29:17, 59:36, 88:61.