Muži končí ve čtvrtfinále play off

Sezona je u konce. Druholigoví muži si po čtyřech letech zahráli play off, v němž narazili na rozjeté mazáky z Černých Polí. Brno letos prohrálo pouze s Karvinou a svou pohodu potvrdilo v obou zápasech, Žďáru dalo lekci ze souhry a produktivity. V semifinále narazí na ostravský Hladnov. Druhou dvojici tvoří Karviná a Žabovřesky.

„Soupeř byl nad naše aktuální síly a je potřeba mu k postupu pogratulovat. Když zabral, manko narůstalo. Vzdorovali jsme jen chvíli, protože jsme nehráli tak agresivně, jak jsme chtěli. Ale chtěl bych dát kredit i našim hráčům. Většina jich nastoupila v play off vůbec poprvé v životě, dřív se na něj chodili jen koukat. Jde o cennou zkušenost, která nám příští rok pomůže. Kluci, díky za sezonu,“ uvedl krátce po vyřazení trenér Petr Šilhart.
 

Jeho slova doplnil hrající asistent Jiří Bubák: „Doufali jsme, že nás přijde podpořit hodně diváků, což se potvrdilo. Play off tu dlouho nebylo, snažili jsme se proto vytvořit atmosféru, která tu kdysi bývala na každém utkání. Chtěli jsme zdravě nakazit mladé kluky, kteří s námi trénují a jsou budoucností Žďáru. Díky patří oběma Rosťům Veselým a hlavně divákům. Sice jsme jim příliš radosti neudělali, ale vážíme si jejich podpory i v době, kdy se kádr přebudovává. Tak zase příští rok na druhé lize!“
VLCI ŽĎÁR – SLOVAN ČERNÁ POLE BRNO 60:97 (17:23, 31:55, 47:78)

Domácí začali bojácně, špatně reagovali v obraně, byli všude o krok později. Rychle prohrávali 3:18. „Na kluky dolehla nervozita, zkušený Vavřínek hrál se sebezapřením, v osobních soubojích jsme byli slabí, nezvládali jsme hru jedna na jedna. Valilo se to na nás. Podržel nás Bubák, ke kterému se přidal Kuba Lacina, jehož trojky nás nakoply. V tu chvíli nám hrozně pomohli diváci, jen škoda, že jsme za stavu 19:23 nevydrželi držet krok alespoň do poločasu,“ štvalo Šilharta.

Zkušení Jihomoravané se ve druhé čtvrtině, v níž si zdařilou premiéru v mužích odbyl Jakub Kužel, oklepali a další krutou šňůrou 6:27 první duel play off rozhodli. „Brno mělo fyzickou i herní kvalitu na všech postech,“ věděl Šilhart.

Po přestávce oba celky prostřídaly a velkou porci minut dostali žďárští mladíci trenéra Jana Danka. „Kluci odvedli velmi dobrý výkon, jsem za ně rád, je na čem stavět. Letos se obouchávají, získávají zkušenosti. Speciálně bych chtěl pochválit Kužiho, který z pozice rozehrávače těžkou premiéru zvládl,“ vyzdvihl Petr Šilhart.

Body: Lacina 16, Z. Strážnický 10, Bubák 9, Polívka 7, Moučka 4, Topinka 4, Kužel 2, Ondráček 2, Pleva 2, Vavřínek 2, Jun 1, Šorf 1. Fauly: 23. Trestné hody: 10/7. Trojky: 5.

SLOVAN ČERNÁ POLE BRNO – VLCI ŽĎÁR 91:60 (27:17, 41:27, 73:42)

V play off se hraje na rozdíl ve skóre a Vlci se po nevydařené sobotě chtěli předvést v lepším světle. Že by to mohlo jít, nastínil úvod, ve kterém za to rychlými sedmi body vzal kapitán Moučka. Domácí nakopl oddechový čas, zlepšili obranu a v útoku strojově zakončovali. Když už je Vlci ubránili, dostali míč k Zachrlovi, který skóroval i z těžkých pozic. „Hlavně ve druhé půli zářil,“ prohodil Vavřínek, který jen z tribuny přihlížel porážce o 31 bodů.

„Domácí už neměli takovou motivaci, hráli jsme slušně, ale zradila nás střelba. Potýkáme se s tím celou sezonu. Jsem rád, že se zapsali do střelecké listiny všichni kluci, nájezd Mazourka nám napumpoval krev do žil, Šorf předvedl vyzrálý výkon a třeba Kužel se v závěru lekl pozice nejlepšího střelce týmu. Ale proti takovému soupeři si musíme pomoct trojkami, které až na výjimky nedáváme, a proto je výsledek takový, jaký je,“ zhodnotil kouč Petr Šilhart.

Body: Kužel 7, Lacina 7, Moučka 7, Topinka 7, Bubák 6, Jun 6, Z. Strážnický 6, Ondráček 4, Polívka 4, Mazourek 2, Pleva 2, Šorf 2. Fauly: 13. Trestné hody: 5/4. Trojky: 2.

kompletní fotogalerii z utkání můžete shlédnout na - https://bkvlcizdar.rajce.idnes.cz/

Autor: Jiří Bubák
Foto: Jiří Uchytil